Doksan bir yıl önce büyük önder Mustafa Kemal Atatürkün çizdiği ve gösterdiği yenilik, bilim ve gerçekçilik doğrultusunda yol almanın gurur ve mutluluğu içindeyiz. Atatürk ilke ve devrimlerinin büyüklüğü ve bugün de geçerliliğini taşıması hepimiz için övünç kaynağıdır. Bize emanet edilen Cumhuriyeti büyük bir özenle ve duyarlılıkla koruyup gelecek kuşaklara aktarmak ise hepimizin temel görevleri arasında sayılmalıdır. El ele aydınlık ve çağdaş bir Türkiye için bilimden ve bilgiden beslenen bir ortamı hep beraber güçlendirmemiz gerekiyor. Ulusal bayramların böyle bir misyonun da bu olduğuna inanıyorum.

Cumhuriyet bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasi değişim projesidir. Cumhuriyet, bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir.

Cumhuriyet birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denileni başardığımızın kanıtıdır.

Milletimizin yaşamında seçkin ve anlamlı bir yeri olan ve Büyük Önderimiz Atatürkün önderliğinde, milletimizden alınan güçle kurulan, çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin gururla kutladığımız 91. yıldönümüne Atatürkün,

Türk gençliğine ve Türk milletine en büyük emaneti olan Cumhuriyeti ve Cumhuriyetin tüm kurumlarını, birlik ve beraberlik içinde korumanın azmi ve kararlılığı içinde olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, 91. yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyetimizin ebediyete kadar var olmasını temenni eder, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ve aziz şehitlerimizi şükranla anar, ülkemizin kurulma ve gelişme aşamalarında emeği geçen bütün insanlarımızı minnet duygularımla anarken,

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ün kurduğu korumamız ve yaşatmamız için bize emanet ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yılını kutluyoruz. Bayramımız kutlu olsun.

Mehmet NABİOĞLU