Gaziantep FK, Trabzonspor maçında yaşanan olaylar, yorumcular tarafından garip garip açıklamalarda bulunmaları, 90+8’de gelen golün faul olmadığını tüm Türkiye’nin gözü önünde açıklamaları büyük bir talihsizlik kendileri açısından. Futbolu bilmeyene o pozisyonu izlet, ‘faul kardeşim’ diyecek ama televizyon canlı yayınında Trabzonspor’u ve hakem Mete Kalkavan’ın kutlamaları golün geçerli olduğunu savunmaları için ancak yandaş bunlar diyebiliriz.
En doğruyu daha çok kitlelere ulaşan izleme oranı fazla TRT Spor programında eski hakemlerimizden Bünyamin Gezer’i kutlamak gerek. En doğru en sıhhatli bilgi verip yorum yaparak golün faul nedeniyle iptal olması gerekirdi.
VAR’ın da susması ve pozisyonu izlemesi tavsiye edilmemesini de ayrıca eleştirdi. Bu sonuçla sadece Gaziantep FK yara almadı, şampiyonluğa oynayan diğer ekiplerde Hakem Mete Kalkavan’ın eleştiriye tutup taraflı bir yönetim gösterdiğini savundular.
Bünyamin Gezer’e göre ve bizlere göre kural hatası işlenmiş, hakkı olmadan Trabzonspor’a galibiyet hediye edilmiştir, bu böyle biline.
Emeğe, futbola, dökülen tere, bir Şehir’e yazık edilmiştir. Her şey galibiyet değil.. Bazen de mağlup olursa alkışı hak edersin.
Herkesin vicdanı kendisi..