Yarı final ilk ayağını İstanbul'da Beşiktaş'a farklı mağlup olan Gaziantepspor rövanş maçı içinde umutlarını sadece mucizelere bıraktı.

Dün akşam bu kadar kötü, bu kadar çaresiz goller yiyecek bir Gaziantepspor doğrusu hiç beklemiyordum. Çarşamba'nın gelişi aslında Cumartesi'nden belli olmuştu, ancak kupa maçlarında sistem de oyunda ayrı olur diye beklemeye başlamıştık. Dün akşamda gördük ki Gaziantepspor zor işleri başarabilecek güce sahip değilmiş. Final oynayıp kupayı Gaziantep'e getireceğiz diye mangalda kül bırakmayanlar maalesef şimdi sus pus oldular.

Biraz da maça dönelim, seyircisiz oynanan bu maçın ilk yarısında Gaziantepspor oyunu kontrolünde tutuyormuş gibi görüntü verirken hep gol atıp geriye dönmeyi planlıyordu. Bunu başaramadığı gibi ilk yarıda ki temposuyla kendisini yordu. Rakip Beşiktaş' ta kendini rölantide tuttu. Gol pozisyonları bulmadı değil ama atmayı beceremedi, ikinci yarıda roller değişti. Sinirleri gergin olan Gaziantepspor'du bu yarıda Beşiktaş'ın duran toplardan attığı goller vardı ki evlere şenlikti. Final oynamayı hedefleyen bir takımın savunması ve kalecisi böylesi goller yiyorsa bunu hak etmiş olamaz. Rakibin şuurlu baskısı 3. golü de getirirken rövanş için Gaziantepspor'a beklemek ve mucize yaratmak kalıyordu. Yine Tolunay Kafkas yapacağını yaptı, oyunu da, sistemi de, değişiklikleri de tutmadı. Düşündükleri devamlı rakibe avantaj olarak döndü. Yarı final ilk maçı için ligin kötüsü Beşiktaş büyük avantaj elde ederken Gaziantepspor aldığı yarayla rövanşta nasıl bir futbol sergileyecek, nasıl bir skor elde edecek sadece beklemeye başladık. Futbolcularımız gayretli ve istekli görünmelerine rağmen iyi motive olamamış, yediği ilk golden sonra da rakibe kolay teslim olup kolay av oldu. Doğrusunu söylemek gerekirse ne Beşiktaş böyle farka gideceğini nede Gaziantepspor böyle fark yiyeceğini hiç beklemiyordu. Beşiktaş oyunu ve bireysel futbolcularının gayretiyle kolay kazandı.