1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Taşdoğan'dan Sağlık Bakanına rapor
Taşdoğan'dan Sağlık Bakanına rapor

Taşdoğan'dan Sağlık Bakanına rapor

MHP Milletvekili Doç.Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, Sağlık Bakanlığı Bütçe Görüşmelerinde Gaziantep’in sağlıktaki sorunlarını ve projelerini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ile paylaştı ve önerilerde bulundu.

A+A-

Şehir hastanesini gündeme getiren Taşdoğan, “Yapımı tamamlandığında Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük hastanesi özelliğini taşıyacak olan Ankara ve İstanbul'un ardından Türkiye'nin 3'üncü büyük şehir hastanesi olma özelliğini taşıyan Bin 875 yataklı Gaziantep Şehir Hastanesinin tamamlanması için atılan adımlara teşekkür ediyorum. Tamamlanma süresi ve şu anki durumlarıyla ilgili bilgiyi Gaziantep kamuoyu merak ediyor” dedi. 

PERSONEL TEŞEKKÜRÜ

MHP Gaziantep Milletvekili ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi olan Doç.Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, TBMM’de Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen Sağlık Bakanlığı Bütçe Görüşmelerinde söz alarak Gaziantep’in sağlıktaki sorunlarını ve projelerini dile getirdi. 40 bin sağlık personeli alımı müjdesinden duydukları memnuniyeti de ifade eden Milletvekili Taşdoğan, Sağlık Bakanı Koca’ya ve ekibine teşekkür etti. 

RANDEVU SIKINTISI GİDERİLMELİ

Hastaların son zamanlarda ALO 182 ve MHRS Sistemi üzerinden randevu almakta sorunlar yaşadığını ve bu durumun mağduriyet oluşturduğunu ifade ederek sözlerine başlayan MHP Gaziantep Milletvekili Doç.Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, “Covid mesailerini ve diğer sağlık çalışmalarını yakından takip etmekteyiz ve sağlık çalışanlarımızın da her zaman destekçisiyiz. Fakat son zamanlarda bu yoğunlukların vermiş olduğu etkiyle ‘Alo 182’ ve ‘MHRS’ sistemi üzerinden randevu almak isteyen hastalar sorunlarla karşılaşmaktadır, randevular uzamaktadır. Ayrıca randevu alıp hastaneye giden bir hasta daha sonra aynı hastanede başka bir branştaki hekime yönlendirildiğinde tekrardan randevuyu alması gerektiği ifade ediliyor ve sorun başa dönüyor. Hastalar tekrar randevu oluşturmak için Alo 182 ve MHRS sisteminden randevu almak zorunda kalıyorlar. Sağlık Bakanlığının ilgili çalışmalarda bulunması ve sorunu çözüme kavuşturması mağdur olan hastalarımız açısından büyük önem arz etmektedir” dedi. 

İHTİYAÇLARI GÜNDEME GETİRDİ

Gaziantep’te devam eden ve yapılması gereken sağlık projeleri konusundaki ihtiyaçlara bir bir değinen MHP’li doktor vekil Ali Muhittin Taşdoğan, bu ihtiyaçları ise şöyle sıraladı: “Öncelikle, Oğuzeli ilçemizde yapılması planlanan ve yatırım programına alınan 50 yataklı hastane için teşekkür ederim, bir an önce temelinin atılmasını bekliyoruz.  Şehir merkezimizde Çocuk Hastanesi’nin yanında bulunan ve temel atma işlemi gerçekleşen 400 yataklı ek bina için ödenek talebi il müdürlüğünce yapılmıştır. Bu projenin sağlıklı devam edebilmesi ve gününde vatandaşlarımızın hizmetine açılabilmesi için talep edilen ödeneğin hızlandırılması ve sonraki ödeneklerin düzenli olarak gönderilmesi de önem arz etmektedir.” 

BEYKENT’TEKİ HASTANE ÖNEMLİ

“Şehitkamil ilçesi Beykent'te yapılacak olan ve bölgemizin ihtiyacı olan 400 yataklı hastanenin planlamaya alındığı haberini öğrendik, inşallah bir an önce temeli atılır. 25 Aralık Devlet Hastanesi’nin yenilenmesi ve ek bina inşaatına başlanmıştır bu konuyla ilgili olarak ta destekleriniz için teşekkür ederim.  Nurdağı ilçemize en az 50 yataklı bir hastane ihtiyacı oluşmuştur, Nurdağ'lı hemşerilerimizin de beklentisi bu yöndedir. Birinci basamak sağlık hizmeti sunan, bireysel ve ailesel sağlık şartlarının düzenli takibinin yapıldığı, sağlık problemlerinde detaylı tetkik gerektirmeyen aile hekimliği hizmeti verilen kuruluş olan aile sağlığı merkezlerinin gazi şehrimizdeki sayısı 172'dir. Bu sayının arttırılması ve mevcut ASM'lerin çeşitli bakım ve onarımlarının yapılması vatandaşlarımız için önemli bir hizmet olacaktır.”  HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.