Özaydın, “hastanemiz bünyesinde yakın zamanda faaliyete geçen çocuk hastanemizin tüm birimlerinde 107, böbrek nakil hastanemizde ise 25 hastamız yatarak tedavi olmaktadır. Aynı zamanda Onkoloji Hastanesi deprem öncesi merkeze taşınarak, hasta kabul ve tedavi faaliyetlerini sürdürmektedir” dedi. 

Gaziantep Üniversitesi Senatosunun açıklamasını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Özaydın, GAÜN ile ilgili bilgi verdi. 2023 yılı öğrenci yerleştirme oranının ön lisans ve lisans düzeyinde yüzde 99 olarak gerçekleştiğini belirten Özaydın, “Toplam öğrenci sayımız 54 bin 20’dir. Bunların 7 bin 669’u diğer ülke öğrencilerinden oluşmaktadır. Üniversite 2023 yılında göç araştırmaları konusunda ihtisas üniversitesi niteliği kazanmıştır. 2023 yılında Yüksek öğretim kurulu tarafından araştırmacı üniversite statüsüne aday gösterilmiştir” dedi. 

Cezaevlerinde salgın tehdidi Cezaevlerinde salgın tehdidi

GÜNEŞ ENERJİ KURULDU

Özaydın, “Üniversitemizin yıllık elektrik enerjisi ihtiyacının yüzde 30 fazlasını üretecek bir Güneş Enerji santrali kurulmuştur.GAÜN Tıp Fakültesi Şahinbey ve Araştırma Uygulama Hastanemizin geçmiş dönemlere ait borcu yoktur. Mali durumu güçlü olan bir üniversitedir. Bu dengeler doğrultusunda hekimlerimizin, hemşirelerimizin, yardımcı sağlık personellerimizin ve mal hizmet alımı yaptığımız çözüm ortaklarımızın ödemeleri zamanında yapılmaktadır. İşçilerimizle ilgili diğer üniversitelere örnek olacak şekilde tatminkar bir sözleşme hazırlanmış ve bütün haklar verilmiştir. Acil travma ve yanık hastanesinin inşaatı sürmektedir. Gaziantep Üniversitesi Proton hızlandırma radyoformasötik üretim tesisi çok yakında zamanda faaliyete başlayacaktır” dedi.