Gaziantep FK, Fenerbahçe maçı öncesi yorumlar ve beklentiler çok değişikti. Gollü kazanıp, rahat bir maç şeklinde değerlendirilmişti. 

Kimse Gaziantep FK’nın gücünden ve yürekli oynayacağından söz etmemişti. Beklentileri kolaydı ama son dakikalarda buldukları gol ile adeta şampiyonluk havası yaşadılar. 

Tartışmaya açık pozisyonda golü atıyorlar, başta İsmail Kartal ve yedek kulübesi oyun alanına dalıp sevinç yumağı oluşturuyorlardı. 

Para kazanalım diye tribün desteğini Fenerbahçe’ye adeta katkı olarak verilmesi 5 bini aşkın taraftarı ile maçı kazanmış oldular. Tribün desteğinin, tarafların gücünü önceki gün bir kez daha tanık olduk. Takımlarını maçı kazanmaya zorlarken, onları ayakta tutup motive ettiler. Kadro gücü tartışılmayan Fenerbahçe’de şansı ve hakem Tugay Kaan Numanoğlu’nun yanlı tutumu ile kazanıp evine dönmüş oldu. 

Maçın geneline baktığımızda dengeli giderken Sumudica’nın oyun taktiği maça damga vurmadı değil. Futbolcularımızın maç boyunca verdikleri mücadele rakibe zor anlar yaşatırken onları çaresiz bıraktılar. Hepsi bir yürek oldu, kaybetmek yok, hiç olmazsa bir puan düşüncesi içinde olumlu göze hoş gelen mücadele örneği sergilediler. 

Son haftalarda ki gol rekorunun bir yenisi içinde sahaya çıkan rakibini kilitledi, yapmak istediklerini engelledi, savaştılar. Taraftarını da memnun eden Gaziantep FK’da kadro darlığı sıkıntısı kendini bu maçta iyice belirgin etti. 

Maçın özeti; puan yok ama gönül alma var..

Taraftarın gönlünü aldı, puan alamadı, boynu bükük ayrılmadı. 

Bir tarafta yedek kulübesinde yıldız futbolcular bulunduran Fenerbahçe ve diğer yanda kendi profili içinde kadrosu bulunan Gaziantep FK ama sahaya dönüp baktığımızda beklentileri bozan futbolcularımızın emeğine üzülmedik değil.. 

Maçın özeti, yüreğini sahaya koyan takımı hakem Numanoğlu engellerken, Fenerbahçe’ye de ders vermiş oldular. Bu oyun, bu mücadele gelecek haftalar için iyi bir mesaj oldu rakiplerine.