Ne güzeldi, Galatasaray maçı sonra mutluluğumuz. Ligde biraz rahatladık artık kazanmak daha kolay olur düşüncesi içindeydik ama öyle olmadı. Rahatlık takımın havasını aşağıya indirmiş.
Eksik futbolcularımız vardı ama Kasımpaşa karşısında fırsatıda yakaladı ancak galibiyete taşıyamadı.
Pisi pisine bir mağlubiyet.. Uzatma dakikalarında gelen penaltı golü İstanbul deplasmanında mağlubiyeti hazırladı.Oyuna dengeli, iyi başlayan Kasımpaşa olsada ilerleyen dakikalarda Gaziantep FK 22. Dakikada rakibi kırmızı karttan eksilince oyunda ağırlığını hissettirdi.
Papy’nın gülü rakibin direncini kırmadı. Savunmasının hatası pahalıya patladı beraberlik golününü bulmakta gecikmedi rakip.
İkinci yarısı çok enteresan geçti. Bu Kasımpaşa’yı yeneriz diye düşünmedik değil. Hesapta olmayan olaylar ortaya çıkıyordu. 66. Dakikada Papy kırmızı kart görmesi Kasımpaşa’ya artı sağladı.
Oyunda denge oluştu ama ev sahibi galibiyet için çok inatçı oldu. Tamam, berabere biter diyorduk ki uzatmaların son saniyesinde kazandığı penaltıyı gole çevirerek üç puanı alıp ligde rahat bir konuma yükseliyordu.
Oynarken kazanmayı bileceksin. Kenar yönetimi de futbolcular maç sonunda şaşkın ama rakibi oyundan düşürdüğün anda fırsatı değerlendireceksin. Yapmazsan futbol böyle bir şey, şansı rakibine teslim eder.
Kazanmak için inananacaksın sadece oynamak, sahada koşmakla puan vermezler. Trabzonspor maçı öncesi hiç te iyi olmadı. Senaryo Trabzonspor’a karşı uygulanıyor mu? Ligde Kasımpaşa’ya hiç yenilmemiştik işte böyle bir maç oldu.