Gaziantepspor, Trabzonspor mağlubiyeti sonrası Sivasspor karşısında ne yapacağı merak konusuydu. Rakibin kaybetme lüksü yok, Gaziantepsporda puan alamazsa kendini ateş hattına atacaktı. Dün gece az sayıda taraftar önünde Sivasspora gol pozisyonu bulamadan 1-0 mağlup oldu. Maç hakkında yazacak çok şey var. Ama bir takım gol pozisyonuna giremiyorsa olay bitti demektir.

Gaziantepspor kısıtlı duruma düşürülen kadrosu ve ehli olmayan Teknik kadro ile Sivasspor karşısında zor anlar yaşadı. İlk yarının son saniyesinde yediği golle gemileri karaya vurdu.

İkinci yarıda Sivasspor kontrollü ve akıllı oynadı. Az hata yaptı ve kazanarak umutlarını arttırdı. Gaziantepspor zembeleği boşalmış saat gibi, gücü kalmamış inancını yitirmiş…

Nasıl olsa ligde kalırız diye tatil havasına girmiş.

Bu takım motivasyonunu kaybetti diyorduk. Bu hastalık futbolculara iyice yansımış. Maç bitmeden esas maç tribünlere yansıdı. Yönetim istifa diye protesto eden taraftarlardan bazıları kapalı tribün tarafından yöneticilerin hışmına uğradı.

Alışık olmadığımız, görmek istemediğimiz olaylar karşısında şaşkına döndük. Sahada mücadele yok ama tribünde ki olaylar herşeyin önüne geçti. Mutlu Topçunun sistemi iflas ederken futbolcuların performansı sınıfta kaldı. Bu mağlubiyetle ve tribündeki olaylarla ligdeki durumumuz da ortalık iyice karıştı.

BÜYÜKŞEHİR İSTEMİYOR MU?

Büyükşehir Belediyespor dün gece Alanyaspora 2-0 mağlup oldu. Bu mağlibiyetle futbolculara ve teknik kadroya soruyoruz…

Sizler play-off istemiyormusunuz?

Bu kadroya dökülen harcamalara üzülüyorum. Dün gece Alanyaspor karşısında motivasyonunu yitirmiş bir takım izledik. Bir yerde yanlış yapılıyor ama kimse söylemek istemiyor…