Yedeklerden puan aldık ! Evet.. Süper ligde aynı kulvarda mücadele verdiğimiz Fenerbahçe'nin yedeklerinden kurulu takımına karşı bir puan almayı belki de başarı sayanlarımız olacaktır...Ama ben aynı kanıda olmadığını peşinen söylemeliyim..
Hakemin ilk 45 dakikayı uzatmadan bitirmesinin ardından, kendi kendime ne yazmalıyım dedim.. Futbol adına daha doğrusu seyir zevki adına tamamen fakirleşen bir 45 dakikada gerçekten ne oldu ?
Topa sahipmişiz gibi gözüktük ama Fenerbahçe kalesinde ürettiğimiz tek gol pozisyonu yok.. Bu iş tam 30 dakika sürdü.. Ama çok ilginçtir, kötünün kötüsü Fenerbahçe bu süre içinde net bir pozisyon bulmasını bildi..
Öyle bir ilk yarı ki, kalede Ömer top gelmeyişinden kendi kendine ısınıyor, ama meslektaşı genç Volka'da kendisi gibi zorlanmıyor..
Al gülüm ver gülüm hesabı, top orta sahada bir sağa bir sola gidip geliyor..Ve bizlere de iki takımın teknik adamları bu FUTBOL diye yutturuyor..
Hadi Gaziantepspor deplasmanda diyelim, beraberlik bile avantaj diye avunmaya çalışalım.. Ama yedeklerinin bile döküldüğü bir takıma karşı bu kadar tedbirli ve üretkenlik adına sınıfta kalacak derecede korkak oynamanın izahını doğrusu merak ediyorum..
Bu maçtan önce bir Rize'ye bakıyoruz, Beşiktaş karşısında hiç te Gaziantepspor'un Fener karşısındaki gibi pısırık bir oyun düşüncesinde değil..
Nitekim maçı da kazanmasını biliyor..
Kadıköydeki mücadelenin ikinci yarısının da ilk yarıdan bir farkının olmadığı, bu kez rakip kalede Meti'in şutu dışında bir tehlike yaratmadığımızı görmek, bizi kahrediyor..
Buna karşın son dakikada Fenerbahçe'nin bir topunun direkte patlayıp çizgiyi geçmesine, ama hakemin gol kararını vermemesine şükür ediyoruz..
Sözün kısası, santrfor Nigris'in doğru dürüst bir topla buluşamadığı, üstelik net olarak bir pozisyon bile üretemediğimiz maçtan, futbol adına zevk aldığımızı söylemek kendimizi inkar olur..
Ama hakemin düdüğü ile 90 dakikalık işkencenin sona erdiği karşılaşmada, hiç değilse bu kez Fenerin yedeklerine yenilmediğimiz ve bir puan aldığımız için teselli oluyoruz..