Yeme içme sektörü bayramda açık Yeme içme sektörü bayramda açık

Toplantıda güvenlik, sağlık, ulaşım, konaklama, belediye hizmetleri ve diğer kurumlarımızın görev alanındaki hususlar ile ilgili sunum yapıldı.

Yaklaşmakta olan Kurban Bayramı nedeniyle kamu hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi, vatandaşlarımızın Kurban Bayramlarını huzur ve güven içinde geçirebilmeleri amacıyla ilgili kurumların koordinasyon içerisinde çalışmasının önemini vurgulayan Vali Çeber, “Bilindiği üzere ilimizde, kurbanlık konusunda hiçbir sıkıntı bulunmamaktadır. Vatandaşlarımız bu konuda endişe etmesinler. Bizler için önemli olan yaklaşan Kurban Bayramı sürecini sorunsuz şekilde geçirmektir. Bu konuda da Belediyelerimize, Tarım İl Müdürlüğümüze ve Güvenlik birimlerimize çok iş düşüyor.”

DESTEK VERECEĞİZ

Çeber, “Bizim üzerimize düşen ise ihtiyaç duyulduğunda işleri kolaylaştırmak ve destek vermektir. Özellikle İl Merkezi ve İlçelerimizde kurbanlık hayvan satışlarının yapıldığı kurban pazarlarında ekiplerimiz gerekli kontrolleri yapacak, çıkabilecek olumsuz durumlar ile ilgili her türlü tedbiri alıp yönetmeliklere uygun şekilde denetimlerini yapacaklardır.” Gaziantep Valiliğinde gerçekleşen toplantı, sunumlar ve Valimiz Kemal Çeber’in konuşması ardından sonra sona erdi.
 

Editör: Ebru Kont