Süper lig takımları sezon bitti, vitesin daha da büyüttüler ve harcamaları hız kesmiyor. 

Anadolu kulüpleri borç altında ezilirken dama taşı dediğimiz kulüpler ligin en alt klasmanına düştüler, Amatör lige kadar teslim oldular. 

Anadolu kulüpleri, İstanbul kulüpleri ve Trabzonspor ile yarış yapamaz oldular. Öyle transferlere para döküyorlar ki, donup kalıyoruz. Elbette onlarla yarış yapılamaz. Söz hakkı üç büyük ve Trabzonspor’da olmaya devam ediyor. 

Yöretenler klubü borçlandırmadan korkmuyorlar, borç kulübe yüklenmeye devam ediyor. Fenerbahçe Teknik Patron konusunda öyle bir adım attı ki 61 yaşındaki dünyaca ünlü çalıştırıcı Mourinho’yu 47 milyon Euro’ya takımın sorumluluğuna getirdi.  Diğer takımlara da bakmak düşüyor. 

Futbolcumuzun değeri artmıyor, ülke dışına giden paralara kilitleniyoruz, bu iş saha dışında bu kadar yarışmacı olma kimliği taşımamalı. Var da veriyorlar söylemine katılmıyor bu para Türkiye’den çıkıyor. 

Gelde bu takımlarla para konusunda yarış içine bir, istediklerini transfer edip boşta kalanlarda Anadolu kulüplerine kısmet olacak. 

Gaziantep FK bu sezon haddini bilerek, belirli harcama limiti ile transfer çalışması içinde ancak Fenerbahçe ve diğerleri transferde limiti arttırmış oldular. Bir isteyen teknik adam ve futbolcu şimdi katını beşe çıkarıyor. 

Her kulübün işi daha da zorlaştı bu rakamlarla. Takım yönetmekten de öte oldu harcama limitini kurtarmak.