1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Kalbimiz onlarla atıyor
Kalbimiz onlarla atıyor

Kalbimiz onlarla atıyor

Bugün 14 Mart tıp bayramı..

A+A-

Hayatımızın önemli bölümünde yer alan doktorların günü… Tıp Bayramı ile ilgili verilen mesajlarda Tıp Bayramının sağlık çalışanları için önemli bir gün olduğu belirtildi. Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi ve Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan “14 Mart Tıp Bayramı”na kutlamaları yapılacak. Saat  09.45'te 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na çelenk konulmasıyla başlayacak olan tören ardından Gaziantep Üniversitesi''nde devam edecek.

UZER: SAĞLIK BİRİNCİ ŞART

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, kaliteli bir sağlık sisteminin nitelikli bir toplumun birinci şartı olduğunu belirterek, “Tıbbın temel amacı, tüm insanların daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmesine hizmet etmektir. Bizim hekimlerimizin ve her düzeydeki sağlık çalışanlarımızın da bu kutsal görevin gereği olarak, en temel insan hakkı olan yaşama hakkının korunmasında ve bu hakkı kullanmamızda gösterdikleri gayretleri her türlü övgünün üzerindedir. Bizlere düşen de gelişen sağlık sistemimizin kalitesini daha da yükseltip ilerlemesini sağlayarak hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza daha iyi olanaklar sağlamaktır. Çünkü şunun bilincinde olmalıyız ki kaliteli bir sağlık sistemi, hiç kuşkusuz nitelikli, üretken ve güçlü bir toplumun temel şartıdır” ifadelerini kullandı.

GÖKDAĞ: ÖLÜMDEN DE AĞIR BİR MESLEK

CHP Milletvekili Mehmet Gökdağ, sağlıklı yaşam hakkının diğer haklar gibi temel ve vazgeçilemez bir hak olduğunu söyledi. Gökdağ, "Bu gün ülkemizde sağlık sistemimiz bir kaosun içine sürüklenmiş ve sağlık çalışanlarının can güvenliği göz ardı edilmiştir. Her gün yurdun farklı yerlerinden sağlık emekçilerine yönelik şiddet haberleri gelmektedir. Sağlık çalışanları, sağlık hizmeti verirken bulaşıcı hastalıklara, hasta yakını şiddetine, radyasyona ve mesleki kazalara maruz kalarak yaşamlarını yitirmektedirler. Büyük Önder Atatürk'ün de dediği gibi, Hekimlik, mesuliyet yükü her şeyden, ölümden de ağır olan bir meslektir" dedi.

FADILOĞLU:GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORLAR

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Sağlık çalışanlarının karşılık beklemeksizin büyük fedakarlıkla çalıştıklarına vurgu yapan Fadıloğlu," “İnsanların kaliteli, mutlu bir yaşam sürmelerinin ana koşulu sağlıklı bireyler olmalarından geçmektedir. Bedenen ve ruhen sağlıklı bireyler, eğitimin artmasına, üretimin güçlenmesine, ülkenin kalkınmasına dolayısıyla toplumsal refahın artmasına önemli katkı sunarlar. İnsan sağlığının korunması, sağlık sorunlarının ortadan kaldırılması adına her koşulda görev yapan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının ortaya koyduğu çabanın değeri ölçüsüzdür. İnsanlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek ve halkımıza daha sağlıklı bir hayat sağlamak için bütün zorluklara rağmen gece-gündüz demeden onurlu ve kutsal bir görevi büyük özveriyle yerine getirmeye çalışıyorsunuz"

TURGUT'TAN KUTLAMA

 İl Müdürü Doç. Dr. Abdulkadir Turgut, 14 Mart 1919 yıllından bu yana her yıl kutlanan 14 Mart Tıp Bayramı gününe özel bir mesaj yayımlayarak meslektaşlarının bayramını kutladı.  Hekimlik mesleğinin kutsallık atfedildiğini anımsatan Doç. Dr. Turgut, 1919 yıllının 14 Martında memleketi işgal eden yabancı güçlere karşı sağlık mesleğini icra eden ecdatlarının tavrını bu gün aynısını sergileyeceğini belirterek, “Türkiye'nin güvenliğini tehdit eden terör saldırılarına karşı milletinin egemenliğini ve hayat hakkını savunmak için yapılan harekatın meşru müdafaa olması ve bütün dünya tarafından kabul edilmesine rağmen Türk Tabipler Birliği’nin yapmış olduğu açıklamaları ise hekimler olarak kabul etmiyor, 14 Mart münasebetiyle bir kez daha kınıyoruz. Binlerce kilometre ötelerden gelip, kardeş ve dost toprakları işgal etmek isteyenlere karşı yapılamayan açıklamalar bu ülke topraklarını ve masun insanları korumak için canını ortaya koyan kahraman Mehmetçiklerimiz için asla ve kati surette yapılamaz” ifadelerinde bulundu.

HATEM’DEN KUTLAMA

Özel Hatem Hastanesi ve Hatem Okulları Genel Müdürü  Dr. Y. Sermet Kileci , tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.  Kileci, "İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve toplumun önemli hedeflerinden biridir. Bu nedenle hekimlik mesleği her zaman kutsal, saygın ve onurlu bir meslek olarak görülmüştür.  Büyük özveri ve üstün gayret sarf ederek, sağlıklı toplum olabilme yolunda mesleki aşk ve şevkle çalışan, insanlığa nitelikli yaşam sunmayı amaç edinen başta Hekimlerimiz olmak üzere, cefakar ve vefalı tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını içtenlikle kutlarım" dedi.

KUBBA: EN DEĞERLİ VARLIĞIMIZ

Medical Park Gaziantep Hastanesi Genel Koordinatörü Hayrullah Kubba, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Hayrullah Kubba mesajında ‘’14 Mart Tıp Bayramı sağlık çalışanları için önemli bir gün. Eğer bir insanın sağlığı yerinde değilse dünyayı versen bir işe yaramaz. İşte bu en değerli hazinemiz olan sağlığımızı koruyabilmemiz için hiç şüphesiz ki sağlık çalışanlarımıza büyük görev düşüyor. Medical Park Gaziantep Hastanesi olarak biz bu bilinçle hastalarımıza elimizden geldiğince en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Ağrılar, sızılar içerisinde size gelen bir hastanın tedavi sonrası yüzünde mutluluk ifadeleri görmek dünyanın en büyük sevincidir. Bir hastanın yaşama döndürülmesi sonrası yaşanan o mutluluğu kelimelere dökmek imkansız. Şifa veren ele vefanın gösterilmediği, saygının ve sevginin yerini şiddetin kapladığı “Sağlıkta Şiddet” olaylarında sağlık bakanlığımızın aldığı tedbirlerin yanı sıra bizler de, her zaman sağlık çalışanlarımızın yanındayız. " dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.