Bizlerde haliyle alınan her sonuçtan sonra, bu galibiyet te olsa eleştiri mekanizmasını çalıştırmak zorunda kaldık..
Bunu yaparken eleştiri oklarımız bazen yönetime, bazen de teknik adama ve futbolculara yöneldi..
Son haftalarda iş farklı noktalara geldi.. Çünkü Gaziantepspor iyi oynamaya başladı. Rakip kaleye gitmeye, pozisyon üretmeye, en önemlisi ise kendi kalesinde rakibine fazla pozisyon vermemeye başladı..
Hatırlayın kaç maçtır galibiyet için kaleci Karcemarkas'a fazla işimiz düşmüyor. Oysa bu sezon en az 12-13 maç takımı Karcemarkas kurtardı.. Galibiyetlerde O'nun büyük katkısı olduğu asla inkar edilemez..
Şimdi durum öyle değil..Takım defansif anlamda müthiş bir ivme kazandı. Orta sahada Murat -Hürriyet ikilisi rakiplerine nefes aldırmıyor. Sağda Elyasa eski havasını buldu. Solda İvan olmazsa Şenol var diyebiliyoruz.. Defansın göbeğinde Dany için söyleyecek tek sözüm, bazen kendine çok güven duymaya başlayınca hata yaptığı. Onun dışında müthiş bir adam.. Yanında hem Yalçın hem de Emre defansın sigortası konumuna geldiler..
Ofansif yönlü oyunculardan Wagner henüz gerçek kimliğini göstermiyor ama iyi işler yaptığı inkar edilemez. Popov boş alan bulursa kesinlikle sonuç çıkartıyor. Sosa da aynı şekilde.. Geldiği günden itibaren her gün üzerine koyarak performansını arttırıyor..Bu üç futbolcunun özelliklerinden en önemlisi, defansif yönlü takıma katkı sağlamaları.. Rakiplerine hazırlık pası yaptırtmıyorlar. İleride basıyorlar ve hataya zorluyorlar. Bunda da başarılı olunduğunu görüyoruz.. Cenk Tosun da aynı şekilde..Özellikleri yavaş yavaş ortaya çıkan bu futbolcumuzun Sivas'a attığı gol, aslında kalitesinin de belgesi niteliğindeydi..
Evet.. İyi oynamak ve kazanmak.. Gaziantepspor bunu gerçekleştirdiğine göre, alkışı hakediyor demektir.. Umarız devam ederler, umarız aynı çizgiyi sürdürürler..