Güzel bir İzmir gününde yaşananları ancak bu üç kelime özetleyebilirdi.
Hasbel kader Bucaspor İYİ, Gaziantepspor KÖTÜ, maçı sabote eden hakem ÇİRKİN!
Son üç maçında gol dahi bulamamış Bucaspor ilk yarıda sonuca iki golle giderken, belki de bu kadar kolay üstünlük sağlayabileceğini aklından bile geçirmemişti.
Ancak bana göre maça damgasını vuran ne Bucaspor ne de Gaziantepspor idi. Maçın adamı penaltı için bu zamana değin düdüğünü ağzını götürmemiş Yunus Yıldırım oldu!
İlk yarıda durum 1-1 iken ceza sahası içinde, Sosa?nın sol bileğine yapılan hunharca darbeye penaltı vermeyerek maçın sonucunu tayin etti. Maç içinde çalmadıkları ve çaldığı düdükler ile bileti kesti ve maçın önüne geçmiş oldu.
Mağlubiyet için topu taca atmak istemiyorum. Hakem bu kadar çirkinken, biz de bir o kadar kötü idik. Sahada ne yaptığını bilmeyenler ordusu bu kaostan bir düzen çıkaramazdı.
İkinci yarı bir anda herkesin yeri değişti. Nerdeyse 6 forvet öncü kuvvetlere eklendi ama 1 pozisyon bile bulunamadı! Forveti Cenk Tosun, Sosa, Cesar, Popov, Olcan ve son olarak Muhammet ile takviye ettik ama derman bulamadık. Ayaklar baş, başlar ayak olunca iki pas yapamadık. Topu havaya dikene puan vermedikleri gibi, ne kadar golcü varsa sahaya sürene de gol yazmıyorlar.
Sorun ileri uçta değildi. Orta sahamız topu üçüncü bölgeye taşımakta sorun yaşıyordu. Wagner kötü günündeydi, ısrarla sahada kaldı. Elyasa?nın kanadı ilk yarıda kuşa döndü. Hürriyet ofansif özelliği olmayan bir oyuncu. Ceylan?ın da çabası sonuçsuz kalınca orta sahamız çöktü. Topu gol bölgesine götüren adam yok ama gol bölgesinde 6 adam var! Bu tezattan, haraç mezat gol çıkması mümkün değildi.
İkinci yarı 1960 ların futbolu oynandı. Buca kapanarak Çanakkale geçilmezi oynadı biz de Kırıkkale usulü doldur boşaltı!
Çakar almaz bu futboldan bir sonuç çıkmazdı ve öyle de oldu. Çok şey kaybettik bu maçta. 2011de namağlup ünvanı dışında yukarı sıçrama ve potaya girme şansını?
Büyük takım olabilmek için böylesi maçları kazanmak lazımdı. Demek ki hala öğreneceğimiz çok şey var. Katedeceğimiz mesafe zorlu. Birileri gibi hakemlere balans ayarlaması da yapamıyoruz.
Ama olsun iyi takımımız ve iyi bir kadromuz var. Bir maçla her şeyin sonu gelmez. Ben her ne olursa olsun son maç hariç takımımızı beğeniyorum. En azından sonuca gidebiliyoruz. Önümüzde zorlu maçlar var. Ders aldık. Şimdi ders vermeliyiz!
Güzel başlayan bir günü can sıkıcı bir yorumla bitirmek istemezdik.
Acı bir tecrübe oldu?
Tecrübe yenilen kazıkların bir bileşkesidir denildiği rivayet olunur?