1. YAZARLAR

  2. Erol Güngör

  3. Gerçeğin bahçelerinde
Erol Güngör

Erol Güngör

Yazarın Tüm Yazıları >

Gerçeğin bahçelerinde

A+A-

Sözler ve bakışlar canı sıksa da, sevgisiz insanlar kalbi kırsa da, nankörler

dostluğu çöpe atsa da, şu zaman hepsini siler süpürür. Bencilin maskesi onu eritir, cimrinin parası onu çürütür, kötüler her işte malı götürür, şu zaman hepsini siler süpürür. Aşkta galip yoktur savaş değildir. Tek yanlı sevgiler güçlü değildir. Seveni ağlatmak doğru değildir. Şu zaman aşkı da bir gün bitirir. Ödüller birikir dolaba sığmaz, gün gelir kimseye hatıra kalmaz, çok eski eşyayı eskici almaz, şu zaman her şeyi ezer de geçer.

Geriye sadece şerefin kalır, akılda saygınla edebin kalır, kalıcı eserin ve adın kalır, her ömür bir mumdur er geç tükenir. Herkese dersini şu zaman verir.

Ölünce hiç kimse kârda değildir. 

Kimi gülün dalı kopmaz ağaçtan. Bazı güle dikenleri nöbetçi. Görmediğin gülü yapraklar örter. Gülü en çok koklayanlar çiçekçi. Ömür boyu gül ararsan bıkarsın. Yeşil yaprak arasında gül güzel. Bahçelerde bin bir çeşit çiçek var.

Senin olan hangisiyse o güzel. Gül bülbülü sevmiyorsa şarkı yok. Çiçeksiz bahçeler bostan tarlası. Kuşlar bile gül dalında güzeldir. Gülsüz çabuk dolar, tütün tablası.    

Çiçekler en fazla dalında güzel. Kokulu sümbüller vazoda güzel. Bir küçük karanfil yakada güzel. Güller de aşığın elinde güzel. Sevilmek en fazla sevince güzel. Mutluluk vuslata erince güzel. Bir hasret bir ümit taşırsa güzel. Unutmak, üzüntü vermezse güzel. İyiler her yerde her zaman güzel. Kötüler nankörler yanında güzel. Vefasız benciller içinde güzel. Mağrurlar dalkavuk olana güzel.

Bir güzel güzeller içinde güzel. Bir çirkin bir çirkin yanında güzel. Bir şiir, okuyan severse güzel. Bir şarkı dillerde olursa güzel. En güzel güzellik, aşkla yaşamak. Kalın sağlıcakla değerli okurlarım…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.