Lig iyice kızıştı, her mağlubiyet alttaki takımların işini zorlaştırıyor. Gaziantep FK son haftalarda çok puanlar kaybedince bir anda kendini ateş hattında buldu. 

Nokta konulmuş, kazanamıyorsan kaybetme. İşte dün Sivas deplasmanında kopara kopara beraberliği alırken adeta galibiyet tadında bir skor oldu. Maçın geneline baktığımızda üstün olan, galibiyeti daha çok isteyen Gaziantep FK oldu. 

İlk yarıda arka arkaya gelen iki penaltı golü panik havası yaratmadı, bu maç rakip için rehavet ortamı da yarattı. Önce Draguş-Maxim’in asistliğini zorda olsa gole çevirirken, arkasından kaptan Papy’in müthiş şutu maçı 2-2 skora taşıyordu. 

İkinci yarıda sahaya kazanma hırsı ile giren futbolcularımız çok istekliydi, net pozisyonlarda şanssızdı.. Kısaca şanslı olan rakip kaleci Ali Şaşal’dı.. Sayısız pozisyonlarda takımını ipten aldı 

Bu yarıda akıllı oynayan, rakibine baskı kuran futbolcularımız galibiyeti hak eden bir oyun sergilediler ama bazen istememeli, şans istemeli. Bir puanda bu haftada adeta ilaç oldu. 

Maxim 81. Dakikada ikinci sarı karttan atıldıktan sonra Sivasspor’un baskısı vardı. Yine her maç olduğu gibi başta kaleci Nita ve savunma geçit vermediler. Maxim’in eksikliğini son 15 dakikada kapatmak için çok zorlandık ama bu istek, arzu bir puandan fazlasını hak ettiler, ama şans ve rakip kalecinin şansı onları kurtardı. Önemli bir puan yürekten oynayan futbolcuları tebrik ederim.. 

Sumudica içinde bir paragraf açmak gerek.. Sahaya sürdüğü kadro ve değişikliklerde hata yapmadı. Deplasmanda olmasına rağmen savunmaya kilitlenmedi, kafasında galibiyet vardı ama futbolcularda çok istedi olmadı. 

Şimdi sırada Konya maçı var. Çarşamba günü ancak sarı kart sınırını aşan Drağuş ile kırmızı kart gören Maxim’den yararlanamayacağız. İki önemli silahı kaybetmiş olduk. 

Mücadele ve  temposu yüksek bir maç oldu sanırım. Sivas bir puana daha çok sevinen taraf olmuştur, Maxim oyundan atılana kadar.