1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başvurular başlıyor
Başvurular başlıyor

Başvurular başlıyor

"www.ysk.gov.tr" internet adresinden temin edilecek "Seyyar Sandık Kurulu Talep Formu" ile 4-17 Ocak tarihleri arasında ilçe seçim kurulu başkanlığı veya buraya gönderilmek üzere muhtarlıklara başvuru yapması gerekiyor.

A+A-

Seçim takvimine göre hastalığı ve engeli sebebiyle yatağa bağımlı  seçmenlerin bir yakını tarafından "www.ysk.gov.tr" internet adresinden temin  edilecek "Seyyar Sandık Kurulu Talep Formu" ile 4-17 Ocak tarihleri arasında ilçe  seçim kurulu başkanlığı veya buraya gönderilmek üzere muhtarlıklara başvuru  yapması gerekiyor.

Söz konusu başvuruda talep formu ile "engeli nedeniyle yatağa bağımlı  olduğu" veya "hastalığı sebebiyle yatağa bağımlı olduğu" ibaresinin yer aldığı  sağlık raporu ibraz edilecek. Sağlık raporlarında yatağa bağımlılığın tıbbi sebebi, yatağa  bağımlılığın kalıcı olup olmadığı ve yatağa bağımlılık süresinin belirtilmesi  isteniyor. Raporların ıslak imzalı veya elektronik imzalı ve barkodlu şekilde  düzenlenmesi ve tereddüt halinde barkod kontrolünün ilçe seçim kurulu  başkanlığınca yapılması gerekiyor.

ESAS VE USULLERİ BELİRLENDİ

Bir önceki seçimde kalıcı olarak yatağa bağımlı bulunduğu tespit  edilerek seyyar sandık seçmen listesine dahil edilmiş olan seçmenden yeniden  sağlık raporu istenmeyecek. YSK'nin kararında seyyar sandık kurullarının görev ve yetkilerine  ilişkin de genelge yayımlandı. Genelgede seyyar sandık kurullarının oluşumu, yapacakları iş ve  işlemler ile oy verme şekliyle ilgili esas ve usulleri belirlendi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.