Hayvanat Bahçesi karşısında atıl halde bekleyen konak, Büyükşehir Belediye meclisinde alınan kararla konut ve ticari alana çevrildi. CHP’li meclis üyesi Beyhan Külekçi, vali konağının yıkılarak altına dükkan üstüne 15 kat konut yapılacağını belirtti.

İNŞAATA ERDAL ATA DÖNEMİNDE BAŞLANMIŞTI

Gaziantep eski Valisi Erdal Ata döneminde planlanan ve inşaatına başlanan ancak sonra dönemin Valisi Ali Yerlikaya oturmam deyince vazgeçilen Vali konağında karar verildi. Kaba inşaat halinde bekleyen Vali Konağı Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında yapılan imar değişikliği ile birlikte konut ve ticari alana çevrildi.

Kız çocukları için düşündüren rapor Kız çocukları için düşündüren rapor

ÜNİVERSİTE İSTEMİŞTİ

Vali Konağından vazgeçilince, buraya Gaziantep Üniversitesi talip çıkmış ve konağı fakülte ile araştırma merkezi yapmak istediğini bildirmişti. Ancak üniversitenin bu teklifi bir türlü onay almamıştı.

YENİ VALİ KONAĞI ŞEHİRGÖSTEREN’DE YAPILDI

Yeni Vali Konağı Şehir gösteren ’de yapıldı. Mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan eski Vali Konağı ise kaba inşaat halinde atıl şekilde bekliyordu.  Son meclis toplantısında burayla ilgili karar çıktı. CHP’li meclis üyelerinin red oylarına karşılık karar meclisten oy çokluğu ile geçti. CHP’nin deprem bölgesinde 15 kat yükseklik verilmesi ve buranın kamu binası olması için karara itiraz edeceği öğrenildi. Meral KINACILAR