1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti'de kapılar ardına kadar açıldı
AK Parti'de kapılar ardına kadar açıldı

AK Parti'de kapılar ardına kadar açıldı

Ak Parti İl Danışma Meclisi toplantısı Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün de katılımıyla yapıldı.

A+A-

 Onat Kutlar Tiyatro Salonu’nda yapılan toplantıya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı üzerine eski partililer de davet edildi. Danışma Meclisinde bir ilk de yaşandı. Partililere kağıt dağıtıldı ve sorun ve talepleri yazmaları istendi. Basına kapalı bölümde Bakan Gül, Milletvekilleri ve belediye başkanları partililerin sorularını cevaplandırdı. 2023 seçimlerinin startının verildiği danışma meclisinde konuşan Ak Parti il Başkanı Eyüp Özkeçeci, kendilerine yönelik eleştiri yapanlara tepki gösterdi ve  "Bir kaşık suda fırtına koparmak istiyorlar. Gaziantep çöktü, Gaziantep Ak Parti teşkilatı çöktü. 270 bin 751 partilimiz var. 270 bin kişide 22 kişi istifa etmiş. İstifa edenlerin tamamı memuriyete müracaat etmek için istifa eden isimler. Kanun gereği memuriyete müracaat etmek için siyasi partiye üyeliğin bulunmaması gerekiyor” diye konuştu.

Özkçeci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarihi belli olmasada önümüzdeki günlerde Gaziantep’e geleceğini belirtirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’in gönül belediyeciliğinin en güzel örneği olduğunu söyledi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül kongre sürecinin erkene alındığını belirtirken partilileri de, “Kendi aramızda didişmeyi, kavgayı, sorunlarımızı ahalinin meselesi haline getirirsek o zaman hata ederiz, yanlış yaparız” diye uyardı.

ARTIK HİZMET ZAMANI

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep’te ilk ziyaretini Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç’a yaptı. Kılıç’ı makamında ziyaret eden Bakan Gül, seçimlerin geride kaldığını ve artık oy veren-vermeyen herkese hizmet etme zamanı olduğunu vurguladı. Hükümet olarak Oğuzeli Belediyesinin ve Mehmet Sait Kılıç'ın yanında olduklarını ifade eden Gül, "Milletimiz bizden hizmet bekliyor. 5 yıl boyunca seçim artık geride kaldı.  Seçim kazanmak elbette ki önemli ama asıl olan milletin gönlünü kazanmak ve milletin gönlüne giden belediyecilik hizmetleri sağlamak. Mehmet Sait bey, çok çalışkan bir kardeşimiz. İnşallah Oğuzeli de gereken hizmeti alacaktır. Makamlar ve mevkiler gelip geçicidir. Aslolan hayırla anılmaktır.." dedi. Belediye Başkanı Kılıç da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Gül ve beraberindekilere teşekkür etti.

ÖZKEÇECİ:GAZİANTEP REİSİN YANINDA OLDUĞUNU İSPAT ETTİ

Bakan Gül daha sonra  Ak Parti İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Milletvekilleri Derya Bakbak, Nejat Koçer, Müslüm Yüksel, Sait Kirazoğlu, İl Başkanı Eyüp Ökçececi, ilçe başkanları ve çok sayıda partilinin katılımıyla yapılan toplantıda konuşan Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkçeci 31 Mart seçimlerinden dolayı partilileri tek tek kutlayarak, “Allah hepinizden razı olsun. Gaziantep’te bir destan yazdınız. Gaziantep, her zaman olduğu gibi partisinin, reisinin yanında olduğunu ispat etti. Kendinizle ne kadar övünseniz azdır. Her zaman olduğu gibi Türkiye ortalamasının üzerinde bir başarı elde ettik. Tüm bunlar çalışmayla, gayretle, gece gündüz demeden kalplere dokunma ile oldu. Cumhurbaşkanımızın emri, gönül belediyeciliği ve gönül siyasetidir. Gaziantep olarak sizlerle birlikte bu siyaseti ve belediyeciliği yaptık, sonucu hep birlikte görüyoruz. Cumhur İttifakı olarak 10 belediyeden 8’ini aldık, maalesef iki kaybımız var. Ben bu belediyeleri kayıp olarak görmüyorum, geçici olarak emanet verdik. Eninde sonunda emanet ehlinde kalacak. Ehil Gaziantep, ehil Ak Partililer” dedi. 

CUMHURBAŞKANIMIZIN HEDEFLERİ BİZİM İÇİN EMİRDİR

‘2023 seçimleri yarın olacakmış gibi çalışacağız’ diyen Özkeçeci, ”Cumhurbaşkanımızın hedefleri bizim için emirdir. Siyasi edep, siyasi terbiye bunu emrediyor. Ak Parti’nin birer neferi olarak bu emir neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Meclisimiz tatilde, vekillerimiz burada bulunuyor. Bu yazı dolu dolu geçireceğiz. Girilmedik hane bırakmayacağız, mahalle mahalle ekiplerimiz gidecek. Reisimiz bunu emrediyor. 2071 hedefleri buradan geçiyor. Gaziantep, Reisinin yanında ne kadar dik durursa, Reisimizde o kadar dik duracaktır. “Dünya beşten büyüktür” diyen başka bir lider yoktur. S-400 alınamaz dediler, geldi. Dünyaya kafa tutan bir Amerika’ya rağmen geldi. Sizler sayesinde geldi. Bir kaşık suda fırtına koparmak istiyorlar. Gaziantep çöktü, Gaziantep Ak Parti teşkilatı çöktü. 270 bin 751 partilimiz var. 270 bin kişide 22 kişi istifa etmiş. İstifa edenlerin tamamı memuriyete müracaat etmek için istifa eden isimler. Kanun gereği memuriyete müracaat etmek için siyasi partiye üyeliğin bulunmaması gerekiyor” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI GELECEK

Gaziantep’in Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında ve dimdik ayakta olduğunu belirten Özkeçeci, ”31 Mart seçimlerinin zaferini kutlamak için bir araya geldik. Seçimler bitti, biz siyasi kimliklerimize geri döndük. Çalışmalarımıza devam edeceğiz. Saflarımızı sıklaştırdığımız sürece rabbim bereketini yağdıracaktır. Biz ne kadar saflarımız sıklaştırırsak inan her şeyi başarabiliriz.  Cumhurbaşkanımız başarılı olan tüm illeri ziyaret edecek. Gaziantep’te bu iller arasında yer alıyor. Reisimizi en kısa süre içerisinde ağırlayacağız. Danışma meclisimizin toplanma amacı sizlerin sorunlarınız dinlemek. Verilen not kağıtlarına sorularınızı yazın, burada bulunan heyetimiz tüm sorularımıza cevap verecekler” dedi.

ŞAHİN:ÇOK AĞIR İMTİHANDAN GEÇTİK

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, partililere teşekkür ederek “Gaziantep’te büyük bir destan yazdınız, Gaziantep sizlerle zaferi yakaladı. Cumhurbaşkanımızın, bakanımızın ve milletvekillerimizin bize olan güvenine layık olduk. İnsanlık tarihi kadar eski bir mücadelenin neferisiniz. Çok ağır bir imtihandan geçtik, başımızda Cumhurbaşkanımız olmasaydı, Ak kadrolar olmasaydı, bu ekip sapa sağlam durmasaydı çok daha zor günler bizleri bekliyordu. Büyük bir sınavdan geçtik. Tüm belediye başkanlarımız ile birlikte Gönül Belediyeciliği için yola çıktık. Türkiye’nin en büyük su projesini yaptık. Melen’den sonra Türkiye’nin en büyük su projesini Gaziantep’te yaptık. Düzbağ suyu geldi, depoda bulunuyor. Gaziray Projesi’nin yüzde 90’ı tamamlandı, yalnızca aç-kapa ihalesi kaldı. Allahın izniyle KÜSGET- Merkez hattını devreye alıyoruz” dedi. 

YENİ BİR ŞEHİR KURUYORUZ

Gaziantep’in, gönül belediyeciliğinin en büyük örneği olacağını belirten Fatma Şahin, “Yeni bir şehir kuruyoruz. Kuzey Şehir’i kuruyoruz. Cumhurbaşkanımız geldiği zaman orada bir şehir nasıl kurulur, dibinde savaşların sürdüğü bir şehirde 150 fabrika nasıl yapılır anlatacağız. Gaziantep modelini tüm Türkiye’ye göstereceğiz. Bunları sizler başardınız. Gaziantep’te çok genç bir nüfusumuz var, Gençlik ve Spor Bakanımız Gaziantep’e geldi. 127 milyon liralık yatırım yapılacak. Bir Bakan gelip Gaziantep’te 127 milyon liralık yatırım yapıyorsa Gaziantep budur. Yapacak çok işimiz var, gidecek çok yolumuz var. Kendimizi güçlendireceğiz, yenileyeceğiz. Gaziantep, gönül belediyeciliğinin en büyük örneği olacak” dedi.

BAKAN GÜL:BU MİLLET ESKİ TÜRKİYE’Yİ TARİHE GÖMDÜ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise, 31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye’yi geriletmek isteyen gerici zihniyete, bu ülkeyi dökezletmek isteyenlere en güzel cevabı bütün sandıklarda verildiğini söyledi. Bakan Gül, ”Bu millet anlamayanlara ders vermeye devam edecektir. Çünkü AK Parti ile bu millet iktidara gelmiştir. AK Parti ile ayağı lastik ayakkabıyla, çamurlu, eli nasırlı Anadolu insanı, Ankara’da Kızılay’ı, Ulus’u bile zihniyeti tarihin çöplüğüne itmiştir. AK Parti milletle bütünleşerek, Millet milletin adamı Recep Tayip Erdoğan ile bir ve beraber olarak eski Türkiye’yi tarihe gömmüştür. Burada en büyük zafer kapı kapı dolaşarak, esnaf esnaf dolaşarak AK Parti davasını, Bu millet davasını Anadolu kıtası büyüklüğündeki dava taşını gediğe koyan teşkilatımızın mensuplarıdır, gençlik kollarımızdır, kadın kollarımızdır, ana kadememizdir” dedi.

AK PARTİ TÜRKİYE’Yİ BİR ÜST LİGE ÇIKARDI

‘Bu ülkede ne zaman sandıktan Ayşe, Fatma, Ali, Memed, Anadolu’nun bağrı yanık insanları çıksa hep sandığa, millet iradesine bir müdahalede bulundular’ diyen Bakan Gül şunları söyledi:”Ya darbelerle müdahale ettiler ya eski sistemin krizleri ile yönetilemeyen Türkiye olarak, Türkiye’nin iradesine hep müdahale ettiler. Ama AK Parti milletiyle bütünleşerek, asla statükocu olmayarak, değişimci ve reformcu çizgisinden vazgeçmeyerek Türkiye’yi bir üst lige çıkarmayı başarmıştır.Türkiye AK Parti ile; ekonomisine, siyasetine, sağlık, adalet, ulaşım, eğitim gibi halının süpürülen bütün sorunlarını tek tek çözmüştür. Elbette AK Parti olarak bütün sorunları çözdük diyemeyiz. Daha yapacak çok işimiz var. .”

AK PARTİ’NİN TABELASINI MİLLET ASTI

AK Parti ile halının altına süpürülen bütün sorunların tek tek çözüldüğünü söyleyen Gül, ”Özgürlükler artırılmıştır, ekonomide önemli adımlar atılmıştır. 17 yılda Türkiye’nin iki yakasını AK Parti bir araya getirmiştir. Şimdi önümüzde 4 yıllık bir dönem var. bu dönemde milletimizin iki yakasını daha iyi bir araya getireceğiz. Milletin cebini, sofrasını, evindeki huzurunu daha da artıracağız. Sürekli seçim dönemi ve referandumları yaşadık ama asla AK Parti teşkilatı olarak bir rehavete kapılamayız. Ak Parti tabelasını milletin açtığı bir partidir. Öyle siyasal mühendisliklerle tabelaları içerde ve dışarda karanlık odaların açtığı bir parti bu millete hiçbir zaman hizmet edemez. O yüzden AK Parti milletin partisidir. Millete hizmet etmeye de devam edecektir” dedi.

KONGRELER ERKENE ALINDI

Kongre sürecinin erkene alındığını söyleyen Bakan Gül, partilileri de sorunları dışarı taşırmamaları noktasında uyardı. Bakan Gül, “AK Parti olarak biz kendi meselelerimizi  kendi aramızda didişmeyi, kavgayı, sorunlarımızı ahalinin meselesi haline getirirsek o zaman hata ederiz, yanlış yaparız. Biz kendi meselelerimizi değil milletin meselelerini gündeme alacağız. AK Parti bir statükocu parti değildir. AK Parti değişimci, reformcu bir partidir. Sürekli kendisini yenileyen bir  partidir. Cumhurbaşkanımız açıkladı, kongre sürecini erkene aldık. Yani yeni bir yenilenme, tazelenme dönemi başlıyor. Kongreler, ülkemize hayırlı olsun. Hem Gaziantep’te hem Türkiye’de milletimizin AK Parti’den beklediği tüm yenilikleri ve değişimi milletimizin belirlediği rota üzerinde inşallah kendimizi yenileyerek yola devam edeceğiz. Kongre sürecinin partimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Toplantının sonunda Eyüp Özkeçeci AK Parti'nin seçim sonuçlarını edinebilmek için kurduğu "Sonuç Alım Sistemi”nde (SAS) Gaziantep’in Türkiye İkincisi olduğunu açıkladı. Başarılarından dolayı ilçe başkanlarına plaket verildi. Toplantı, daha sonra basına kapalı devam etti.  Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum