1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. TARİHİN EN BÜYÜK YALANI VE YANILGISI : TÜRKLER YENİLDİ -6-
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

TARİHİN EN BÜYÜK YALANI VE YANILGISI : TÜRKLER YENİLDİ -6-

A+A-

Her mikrofon tutuşundaki "alçaklık" ve "şerefsizlik" gibi sözcükleri havada uçuşturan, ancak her defasında kendi kendisiyle çelişen ve tükürdüğünü yalayan bir başbakan gerçeği, devlet ciddiyetiyle pek yakışık almıyor.

Oslo'daki gizli görüşmeler içinde "kim hükümet PKK'yla görüşüyor diyorsa şerefsizdir" demişti. Tıpkı Kayseri mitinginde "kim bize Apo ile görüşüyor diyor ve bunu ispatlayamıyorsa şerefsizdir" deyip sonrasında kuyruğunu kıçının altında kaybeden kedi rolüne bürünmesi gibi.

SIRA GELDİ ULUSLARARASI DOLAŞIMA VE BM MÜDAHALESİNE

Abd Başkanı Barack Obama tarafından 2009'da "ABD Başkanı'nın İstihbarat Danışma Kurulu"na, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton tarafından da 2011'de "Bakanlık Dış Politika Kurulu"na dahil edilen CIA analisti Ellen Laipson'un 2011 yılı sonunda hazırladığı 7 maddelik "Türkiye Kürtlerinin Eylem Planı-2012" raporunda şunları ifade ediyor..

"BM'de dünya gündeminin dikkati Türkiye Kürtlerinin üzerine çevrilerek, Türk devletinin Kürt sorununa geleneksel tepkisi değişmeye mecbur bırakılacak. Hazırlanacak yeni anayasada, Türkiye Kürtlerinin meşru haklarının kabulü yer bulacak."

"Yaşanması beklenen gelişmler paralelinde, Türk Devleti'nin kullandığı meşru savunma ve imha etme haklılığı etkisiz kılınacaktır. Bu plan aralıksız olarak uygulanmaktadır. Kuzey Irak'ta kurulu bulanan Kürt özerk yönetiminin, 2013 yılı içerisinde devletleşmesi planlanmıştır. İstendiği takdirde Türk Devleti ile birlikte yaşamak  ve yaşayamamak hakları meşrulaşacaktır. Yaşanacak olaylarla birlikte KCK tutukluları aşama aşama serbest bırakılacak."

Oslo görüşmeleriyle başlayan PKK'yla diyalog süreci İmralı mutabakatıyla yeni bir ivme kazanmış, Abdullah Öcalan'ın Kandil, BDP ve Avrupa'ya gönderdiği her 3 mektubuna ise MİT kuryelik yapmıştı. 

Diyarbakır konferansıyla Hükümet-İmralı muhataplığı ise PKK'yı meşruiyetin tarafı haline getirdi. Artık Abdullah Öcalan ve PKK tarihin hiçbir döneminde olmadığı kadar güçlü. Sıra geldi Türkiye Kürtlerinin meşru temsilcisi olarak uluslararası dolaşıma açılması CIA-Pentagon planı dairesinde BM müdahalesine.

(Bakınız : "Kaçınılmaz Bir İç Hesaplaşmaya Çeyrek Kala" (Tamer Abuşoğlu) İleri Dergisi, Nisan-Mayıs-Haziran 2006, sayı:29, sayfa, 215-223)

BİZ BU FİLMİ DAHA ÖNCEDE SEYRETMİŞTİK

Sevr'den bu yana Anadolu'daki son Türk Devleti'ni paramparça gösteren haritalar yayınlanmıştır. Yakın tarihte Irak'taki ABD askeri karargahında görüntülenen Türkiye haritaları, meşhur müttefikin "dost gibi düşman" stratejisini ortaya koyması açısından önemli bir suç üstüdür.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.