1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gaziantep'te tatile gidecek olan var mı ?
Gaziantep'te tatile  gidecek olan var mı ?

Gaziantep'te tatile gidecek olan var mı ?

Gerçekten çok merak ediyorum, özellikle Gaziantep’te.. Ve özellikle CHP’de.. Biliyorsunuz, seçim öncesi dünyanın hiçbir ülkesinde görülmesi mümkün...

A+A-

Gerçekten çok merak ediyorum, özellikle Gaziantep’te.. Ve özellikle CHP’de.. Biliyorsunuz, seçim öncesi dünyanın hiçbir ülkesinde görülmesi mümkün olmayan tatil kararı alınıyor..Kararı alanların niyetlerini artık herkes biliyor.. Ama nedense benim gibi herkesin ilk aklına gelen CHP geliyor.. Oysa başta AK Parti, MHP, HDP, Saadet ve BBP dahil birçok parti var..   Demek ki, CHP’liler bu konuda sabıkalı.. Keyfine düşkünler. “Benim oyum ile mi iktidar olacak” diyerek, sadece kendisini değil, ailesini de alarak 4-5 günlük tatile gitmekte tereddüt etmeyenler var mutlaka..

Doğrusu özellikle Gaziantep’teki keyfine düşkün CHP’lileri merak ediyorum.. Bunun için de sanırım gecesini gündüzüne katan ve gerçekten bu seçimdeki performansıyla herkesi şaşırtan Akif Ekici’nin bir hazırlığı vardır diye düşünüyorum.. Ne yapar bilemem ama, mesela herkese görev vererek, mahallelerde seçimde tatile gidenlerin tespit edilmesi hamlesiyle başlayabilir.. Onları gitmemeye ikna etmeye çalışabilir.. Sayın Ekici'nin bu konuda mutlaka bir plan yapacağını düşünüyor vee 1 Kasım günü tüm partililerin Gaziantep’te olmasını sağlayıcı formüller üreteceğini tahmin ediyorum.. Dikkat edin tatil için sadece CHP diyorsam, diğer partilerin böyle bir sıkıntısı olmadığındandır.. O zaman CHP'lilerin herkes tarafından bilinen ve özellikle belki de kendileri için uzatılan tatil tuzağına düşmemesi gerek.. Bakalım neler olacak..

GAZİANTEP NİYE BU DURUMLARA DÜŞÜRÜLDÜ ?

Yıllardır Suriye meselesini yazarım. Şehrimize yabancı ve ulusal televizyonlarda yaptığım röportajlar ile bu köşede yazdıklarımda, göç dalgasını ilk yıllarda şöyle değerlendirmiştim: 

-“1’nci Suriyeli mülteci dalgası Esat’ın zulmünden kaçanlardan oluşuyor.. 2’nci ve 3’ncü dalga ise El Nusra başta olmak üzere, El Kaide ve muhalif güçler ile sonradan IŞİD zulmünden kaçanlar oluşturuyor.. Bu çok tehlikeli bir gelişme,. Özellikle Gaziantep için”

Maalesef şimdi gelinen nokta, ülkemiz için ne kadar endişe verici ise, Gaziantep için daha da vahim bir durum oluşturmuştur.. Göç dalgası ciddiye alınmamıştır. Gaziantep’te yetkili makamların ve Kent Konseyi başta olmak üzere bazı STK'larca yapılan uyarılar, verilen raporlar Ankara’da merkezi hükümetçe sümen altı edilmiştir.. En kötüsü ise, IŞİD’in bu kentte hücreleşmesine, her semtte ayrı ayrı evlerde propaganda yaparak, Suriye’ye gidiş gelişlerde merkez konumuna getirilmiştir..

GAZİANTEP KRİTİK DURUMA GELDİĞİNDE

GÖZ YUMANLARIN HİÇBİRİ ŞEHİRDE OLMAYACAK

Artık söylenecek söz kalmamıştır.. Gaziantep’te gerçeklerin konuşulmasına tepki gösterenlerin şimdiki sessizliğini, onların utancının fotoğrafı olarak görüyorum.. Bir zamanlar emniyete istihbarat için veryansın edenlerin, Ankara bombacılarının Gaziantep’ten götürülmesinde, bu şehirde her mahallede hücre evler oluşturulması konusunda, istihbarat yönünde lafını bile etmeyecek duruma gelişlerini üzülerek izliyorum.. Çok net bir şey varsa, o da bu şehirde yetkili ve etkili makamlarda bulunanların gerçekleri görmeme adına kafalarını kuma gömdükleridir.. Asıl dramatik olan ise, onların yarınlarda veya tehlikeli durumlarda Gaziantep’te olmayacağı gerçeğidir..

HAYVAN AMBULANSI İÇİN FATMA HANIMI KİM KANDIRDI ?

Aslında Sayın Fatma Şahin’i kim kandırdıysa, bu cesaretinden dolayı onu kutlamak gerek.. Türkiye’de bir ilk gerçekleştirdik diyerek, Türkiye’de onlarca il ve ilçelerde olan, hatta bırakın Türkiye’yi, kısa adı CAHİDE olan 'Gaziantep’te Canlı Hayvanları İyileştirme Derneği' nin, 3 yıldan beri bu şehirde yardıma muhtaç hayvanlar için Ambulansı olduğunu bilmeyenlerin bu bilgisizliğine veya görmezliğine de hayranım doğrusu.. 

Daha trajikomik olan şey ise, bu komediyi, araştırmayan, kentte neler olup olmadığını bilmeyen bazı gazete ve televizyonların, Büyükşehir Belediyesi Türkiye’de bir ilk’i gerçekleştirdi diye haber yapması. Sayın Fatma Şahin’in de, kendisine verilen bilgilere inanarak, TRT’ye Türkiye’ye bir ilk’i gerçekleştirerek, Hayvan Ambulansı yaptırdık demesi.. Gerçekten üzülüyorum bunları görünce.. Yetki verilen isimlerin, sorumlu davranmayışı, üstelik hayvanları koruması yönündeki yetkisine karşın, hayvan sevgisi konusundaki tartışma götürür anlayış ve uygulamaları, bu şehrin kalitesini gittikçe düşürüyor..

SİNYALİZASYON SİSTEMİNE BİRİLERİ BAKACAK MI ?

Biliyorsunuz Akıllı Kavşak- Dinamik kavşak projeleri bekleneni vermedi. Yeni projeler ve uygulamalar konuldu kavşaklara.. Ama sonuç olarak bu kentteki araç sürücüleri her kavşakta çile çekmeye devam ediyor.. Daha önce yazmış ve Fatma Şahin’e önerilerde bulunmuş, bazı kavşaklarda trafik akışını hızlandırmak için örnekler vermiştim..Ama sanırım ciddiye alınmaya değer bulunmadı.. Şimdilerde rezillik gerçekten çekilir gibi değil.. Sinyalizasyon sistemindeki gariplik eski hale dönmüş gibi.. Okulların açılış hesabı yapılmadığından, trafiğe çıkan servis araçları ile birlikteki garajlardaki araçların çıkması, yaz trafiğini iki misline çıkardı. Ama kavşaklardaki ışıklar hala yaz ışıkları süresi gibi.. 9-12 saniyelik yeşil ışıktan 3-4 araç ancak geçebiliyor, millet sinirden çılgına dönüyor ama bunu yetkili makamdakiler önemsemiyor.. Hele Pazar günleri piknik dönüşlerinin olduğu kavşaklar tam bir keşmekeş içinde. Dülük ormanları dönüşü, Burç kavşağı ve Primemall kavşağında kuyruk 1 kilometreyi geçiyor.. Şimdi bu sinyalizasyon sisteminden kim sorumlu bilmiyorum ama, yine de saatine ve günlerine göre, bir saha çalışması yapılmasının şart olduğunu söylemeliyim..

KARATAŞ KAVŞAĞI 17 EKİM'DE BİTMEYECEKMİYDİ ?

Hatırladığım kadarıyla Karataş Köprülü Kavşağı 17 Ekim tarihinde bitirilecekti. Sanırım yetiştirilemedi ve vatandaş hala eziyet çekmeye devam ediyor. Yetkili kim ise, bu konuda bir açıklama yaparsa memnun olacağız..

Hepinize iyi haftalar

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.