1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AK PARTİ'Yİ NASIL GÖRDÜM
AK PARTİ'Yİ NASIL GÖRDÜM

AK PARTİ'Yİ NASIL GÖRDÜM

Seçim bitti, sonuçlar herkesi şaşırttı. Ama birilerinin böyle olacağını bildiğine kesin olarak inandığımı söylemeliyim..7 Haziran’da yaşanan şoku...

A+A-

Seçim bitti, sonuçlar herkesi şaşırttı. Ama birilerinin böyle olacağını bildiğine kesin olarak inandığımı söylemeliyim..7 Haziran’da yaşanan şoku üzerinden iyi atan ve hamlesini her yönüyle tıkır tıkır işleterek yapan AK Parti’nin, bu konuda eline su dökülemeyeceği artık herkesçe bilinmelidir.. Özellikle böyle muhalefet parti liderleri oldukça, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu liderleri bin kere sulu götürüp susuz getirecektir.. Fazla söze gerek duymuyor ve AK Partinin bu başarısını kutluyorum..

PARTİDE ÇALIŞMAYAN YOKTU

Gaziantep olarak AK Parti teşkilatının gayretini de görmemezlikten gelmek olmaz tabii.. Artık kimse çıkıp da, “efendim genel seçimlerde belediye başkanları aleni olarak parti propagandası yapamaz, seçim çalışmalarına katılamaz” demesin.. Bunlar artık geçmişte kaldı.. Yeni Türkiye’de iktidar kimde ise, yasalar, kurallar onların belirlediği şekilde işleyecektir.. Yani kimsenin şikayet etmeye hakkı yoktur..

Şunu rahatlıkla söylemeliyim ki, AK Parti’deki gayret hiçbir partide yoktu. Öyle tempo yaptılar ki, çoğu bitkin düşerek serumlarla ayakta kalmaya çalıştı. İşi kendi kurallarına göre götürdüler ve başarılı oldular. Hala 1 Milletvekili eksikleri var aslında..7 Haziran öncesi 9 olan sayıları 8 de kaldı.. Ama hemen belirteyim, seçim öncesi 8. Sıradaki Mehmet Erdoğan’ın o azmi ve inancına şapka çıkartmak lazım. Moralini bozmadı, 8. sıraya atıldı diye küsmedi ve sonunda gülen taraf oldu. 7. Sıradaki Abdülkadir Yüksel için de özellikle şehrimizde bulunan Şanlıurfalılar büyük çaba gösterdi. Burada Kızıl grubun katkılarını görmezden gelemem. İbrahim ve Mehmet Kızıl, Ofislerini açtılar, mesailerini Abdülkadir Yüksel’e ayırdılar. 6. Sıradaki Nejat Koçer’in de çabası ve performansı takdire şayandı. Moralini yüksek tuttu ve 7 haziran’a göre, bir sıra geriye atılmasına rağmen sanki 1. Sıradaymış gibi çalıştı.

TEŞKİLATLARI DA UNUTMAMAK LAZIM

Yukarıda söylediğim gibi AK Parti’de çalışmayan kimse yoktu.. Canan Candemir ikinci sınavında daha ısınmıştı Gaziantep’e.. Şamil Tayyar, hem farklı kulvarlarda etkisini farkettirmeye çalıştı, hemde gittiği her yerde şöhretini en iyi şekilde yansıtmasını bildi. Ahmet Uzer, tecrübesiyle ustalığını iyi birleştirdi. Ağır Abi rolünü iyi üstlendi. Abdülhamid Gül, bir önceki seçimde yeterince sergileyemediği performansını dahada arttırdı ve genel sekreterlik ünvanıyla süslediği siyasi ağırlığını iyi hissettirdi. Mehmet Şimşek ise, sempatik ve kucaklayıcı tavrıyla herkesin sempatisini kazandı. Bu başarıda aslında Ali Şahin, Fikret Tural, Hakan Tanrıöver ve Selami Yetkinşekerci’nin de sanki ilk sıralardaymış gibi büyük performans gösterdiklerini söylemeden geçemem..

AK Partide Belediye Başkanlarından Fatma Şahin, bence en büyük performansı gösteren başkan oldu. Ama Sayın Şahin'in seçim sonrası o Uhud ve Hendek savaşı söylemini talihsiz bir açıklama olarak gördüğümü mutlaka belirtmeliyim. Gerek yoktu çünkü.. Mehmet Tahmazoğlu da büyük çaba gösterdi seçim çalışmalarında. Her ne kadar limoni durumda olsak da, Rıdvan Fadıloğlu’nun seçim konusunda partiye katkılarını görmezlikten gelmek bana yakışmaz.. Tabii il başkanı Eyüp Özkeçeci’nin artık ustalaşmaya başladığı 2. Seçimdeki çabasına, Şehitkamil’de Halil Uğur, Şahinbey’de Hakan Kurt başta olmak üzere tüm ilçe başkanları ayak uydurduğunu belirtmeden geçemem..

AK PARTİ’NİN YUMUŞAK KARNI BASIN İLE İLİŞKİLER

AK Partideki tüm bu güzellikleri takdir ederken, teşkilatın özellikle medya ayağında ciddi biçimde yanlışlıklar yaptığını söylemeden geçemem.. Gazetecilere sadece PARA ve ÇIKARCI gözüyle bakılması hiç hoş olmuyor. Tüm gazeteleri ve gazetecileri parayla endekslemek, PARA ile hizaya getirme düşüncesine kapılmak doğru değil.. Basında yanlış adamlarla ilişki kurmak, partinin yol haritasını o kişilerin düşüncesine göre çizmek, AK Partinin ustalığına gölge düşürür.. AK Parti bu kadar ustalaşmış iken, basınla ilişkilerinde çok hatalı bir politika izlemesini doğrusu yakıştıramıyorum..

CHP’DE NEDEN HEP AK SAÇLILAR VAR

Siyasetten ve partilerden bahsetmişken CHP, MHP ve HDP için de birkaç söz etmeliyim.. CHP’de Akif Ekici’nin bu güne kadar göremediğimiz üst düzeydeki temposunu görmezlikten gelemem. Ama o çabanın işe yaramadığı ortaya çıktı. Şu bir gerçek ki, bu şehirde CHP’de radikal bir değişim gerçekleşmediği takdirde her seçimde en fazla 2 milletvekiliyle yetinmek zorunda kalacaklarını söylemeliyim.. Yıllardır söylüyorum, CHP’ye yeni yüzler gerek diye. Gençler yok, orta yaşlar yok, kadınlar yok.. Aslında var gibi gözüküyor ama, partiye canlılık getirecek, profiller kapıdan içeriye alınmıyor.. Hep AK SAÇLILAR var her yerde.. Onların tecrübesinden yararlanmak elbette gerekli. Ama partiye dinamizm sağlayacak, heyecan yaratacak profillere kapılar açılmalı, onlara şans verilmeli. Çünkü artık bu şehirde CHP’nin kesinlikle yenilenmesi şart olmuştur.. Birde genel merkezin Gaziantep'e bakan o gözleri ve beyinlerinin mutlaka değişmesi gerekmektedir.. 

MHP’YE BAHÇELİ DARBESİ

MHP’de ise en çok Ertuğrul Tolga Orhan’a üzüldüm.. Daha meclisin havasını koklayamadan devre dışı kaldı. Gerçekten çok talihsizmiş.. Bu partide 7 Haziran sonrası Devlet Bahçeli’nin tavrı, nasıl ki herkesi şaşkına çevirdiyse, partili çok kimseyi de küstürdü.. MHP eğer Devlet Bahçeli’den kurtulmaz ise gerçekten çok yazık olacak.. HDP’de ise Celal Doğan etkisinin fazlasıyla hissedildiğini söylemeliyim.. Eğer Celal Doğan olsaydı, bu sonucun çıkması zordu. Bence 3. Sıradaki Osman Demirci’nin  inanılmaz gayreti bile 2. Sıra için yetmedi bu partiye..

SIRADA SES KİRLİLİĞİ VAR

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ile Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in hava kirliliği konusundaki kararlı adımı çok önemli. Önemli olan tespit edilen sıkıntıları çözmek. Yoksa bu da, daha önceleri olduğu gibi, sadece söylemlerde kalacaktır.. Gaziantep’te hava kirliliği sağlığımız açısından ciddi sorun teşkil ediyor. Sayın Vali, şöyle havalar biraz daha soğuduğunda sabah Dülükbaba’ya bir yürüyüşe giderse, orada tepeden Gaziantep’te hangi bölgelerde kirlilik var mutlaka görecektir.. İşte o zaman belki sonuca gitme açısından iyi bir şans yakalayacaktır..

Hava kirliliği ile başlayan adımın bundan sonraki adresi GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ olmalıdır. Gaziantepte yaşayanlar ne kadar hava kirliliğinden şikayetçi ise, onun belki de 10 misli gürültü kirliliğinden şikayetçidir.. Eğer Sayın Ali Yerlikaya ile Sayın Fatma Şahin bu konuya da ciddi bir şekilde el atarlarsa, Gaziantep için tarihi bir uygulama olacaktır..

 

HEPİNİZE İYİ HAFTALAR...

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.