1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Zorluklara rağmen lider
Zorluklara rağmen lider

Zorluklara rağmen lider

Sanayi Odası ev sahipliğinde, KobiEfor Dergisi tarafından düzenlenen “Sektörden Sektöre Çözümler ve Fırsatlar” toplantısında sektörel gelişmeler, hedef pazarlara yönelik yol haritaları, yeni fırsatlar ve riskler değerlendirildi.

A+A-

 Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, üretim, ihracat ve istihdamı ile ülke ekonominin bel kemiği şehirleri arasında yer alan Gaziantep’in bölgesinin lideri ve öncü şehri konumunda olduğunu söyledi.

ALTINOK: ÖNEMLİ BİR TOPLANTI

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Gaziantep Vali Yardımcısı Salih Altınok, Gaziantep sanayisini ve firmaları geliştirmeye, yapılan üretime değer katmaya yönelik organizasyonları çok önemsediğini belirterek GSO ve KobiEfor iş birliğinde düzenlenen Sektörden Sektöre Çözümler ve Fırsatlar toplantısının da bu amaca hizmet ettiğini söyledi. 

ÜNVERDİ: BÖLGENİN LİDERİ 

Dünyada yaşanan ekonomik zorluklar karşısında ülkemizin odaklandığı üretim, ihracat ve istihdam konusunda da Gaziantep’in geçmişten gelen sanayi ve ticaret kültürü ile rol model olmaya devam ettiğini kaydeden GSO Başkanı Ünverdi, “Kentimizin ve ülkemizin geleceği için üretimlerimizde katma değeri ve ihracat kilogram değerlerimizi artırmak zorundayız. Bizi hedeflerimize ulaştıracak yol yenilikçi üretimden geçiyor. Yenilenebilir enerji kaynakları bakımından güneş, rüzgar ve su kaynakları olarak çok zengin bir ülkeyiz"

CINCIKCI: YATIRIMLARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ

GAOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Cıncıkcı da, “Kalkınmanın ve gelişmenin ancak üretimle mümkün olduğu bilinci ile yatırımlarımıza devam edeceğiz. Biz Türkiye’nin en büyük OSB’sine sahibiz. Artık günümüzde fiziki büyüklük yerine farklı ölçüt ve değerlere bakılmaktadır. Geçmişte firmalarımız büyüklüklerini üretim yapılan alan, istihdam edilen kişi sayısı ve çeşitli rakamlarla açıklardı, fakat günümüzde artık sahip oldukları marka, inovasyon ve Ar-Ge çalışmaları ve sürdürülebilirlikleri ile anlatıyorlar” diye konuştu. HABER MERKEZİ

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.