1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Zamlar yanlış yönetimden kaynaklanıyor
Zamlar yanlış yönetimden kaynaklanıyor

Zamlar yanlış yönetimden kaynaklanıyor

CHP’li Ali Peri, döviz kurlarının dengesiz yükselmesi nedeniyle akaryakıt başta olmak üzere, temel tüketim ve gıda maddelerine gelen zamların yanlış yönetimlerden kaynaklandığını söyledi.

A+A-

Ekonomik kurtuluş savaşı söylemini bir masal olarak niteleyen Ali Peri, ülkeyi bu hale getiren kadroların düzeltmesinin mümkün olmadığını belirterek,” Ekonomiyi ve ülkeyi 20 yılda bu hale getirdiler, 2 liranın altında aldıkları doları 13 lira yaptılar. Çiftçinin buğdayını almadılar Rusya’dan, Kanada’dan buğday aldılar. Çiftçinin pamuğunu almadılar, Yunanistan’dan pamuk aldılar. Konya’dan küçük olan Hollanda’dan meyve alıyorlar. Hububat alıyorlar. Dünyanın kendine yeten 7 ülkesinden biri olan Türkiye’yi 177 ülkeden tarım ürünü ithal eder hale getirdiler. Bu ülkeyi bu hale getiren kadroların yaşanan bu tabloyu düzeltmeleri mümkün değil. Halkımızın ve ülkemizin artık ‘Ekonomik Kurtuluş Savaşı’ masallarına kanacak hali kalmadı. Bir kurtuluş savaşı varsa o da ülkenin direksiyonunu uçuruma kıranlardan kurtulma savaşıdır. Türkiye büyük ve güçlü bir ülkedir. Değer yaratan bütün kurumları satılmış, bütün limanları, tersaneleri, fabrikaları, madenleri ve hatta taşı toprağı bile özelleştirilmiş olsa da, CHP kadroları her zaman olduğu gibi bu vatanı düze çıkarmayı becerecek bilgi ve birikime sahiptir. İnanıyorum ki halkımız da bu konuda bize yetki verecek ve bizimle birlikte yol yürüyecektir” dedi.

TL YOKUŞ AŞYAĞI TEPE TAKLAK GİDİYOR

Dünya’da dövizin yerinde saydığını, sadece Türkiye’de yükseldiğini ve Türk Lirasının değerinin düştüğünü sözlerine ekleyen Peri şöyle konuştu:  “Döviz yükselmiyor. Dünya fiyatlarına, borsalarına ve dolar endeksine bakın. Yerinde sayıyor. Sadece Türkiye’de döviz yükseliyor. Dövizin freni patladı. Ekonominin freni patladı. Ama aslına bakarsanız döviz yükselmiyor. Türk Liramız düşüyor. Paramız, ekonomimiz bunların yüzünden tepe taklak oldu. Yokuş aşağı frensiz gidiyor”

EKONOMİYİ BU HALE GETİRENLER DÜZELTEMEZLER

Peri, “Ekonomiyi ve ülkeyi 20 yılda bu hale getirdiler. 2 liranın altında aldıkları doları 13 lira yaptılar. Çiftçinin buğdayını almadılar Rusya’dan, Kanada’dan buğday aldılar. Çiftçinin pamuğunu almadılar, Yunanistan’dan pamuk aldılar. Konya’dan küçük olan Hollanda’dan meyve alıyorlar. Hububat alıyorlar. Dünyanın kendine yeten 7 ülkesinden biri olan Türkiye’yi 177 ülkeden tarım ürünü ithal eder hale getirdiler. Bu ülkeyi bu hale getiren kadroların şimdiden sonra düzeltmeleri mümkün değildir. Halkımızın ve ülkemizin artık ‘Ekonomik Kurtuluş Savaşı’ masallarına kanacak hali yoktur” HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.