1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. YÖNETİMDE PARA TELAŞI
YÖNETİMDE PARA TELAŞI

YÖNETİMDE PARA TELAŞI

Gaziantepspor'da parasızlık son noktaya ulaştı. İbrahim Kızıl döneminin en sıkıntılı günlerinin yaşandığı belirtilen kulüpte, dün futbolculara...

A+A-

Gaziantepspor'da parasızlık son noktaya ulaştı. İbrahim Kızıl döneminin en sıkıntılı günlerinin yaşandığı belirtilen kulüpte, dün futbolculara verilen söz yerine getirilemedi. Başkan Kızıl yönetimde toplanan yönetimin yardım veya destek için çaldığı her kapının yüzüne kapanması, bunlar yetmezmiş gibi, Muzaffer Atmaz'a olan 1,5 yıllık borcun ödenmeyişinin ardından, verilen çekin de karşılık çıkması üzerine, Atmaz'ın bir süre önce federasyondan gelecek ödemeler için temlik koydurması, yönetimi oldukça zora soktu. İş bununla da bitmedi ve Atmaz'ın temliği kaldırsa bile, UEFA'nın yabancı futbolcuların alacaklarına karşılık kulübün federasyon gelirlerine temlik koydurduğu öğrenildi.

1,5 YIL ÖNCE ÇEK VERİLMİŞ ÖDENMEMİŞ

Tesislerde toplanan yönetim kurulunun, 1,5 yıl önce verilen ancak karşılıksız çıkan 550 bin dolarlık çek için, Muzaffer Atmaz'a erteleme talep etmesi karşılık bulmadı. Atmaz grubunun "size zaten yeterince süre tanıdık. 1,5 yıldan beri bizi oyalıyorsunuz, Gaziantepspor zarar görmesin diye ses çıkarmadık. Ancak son verdiğiniz çek karşılıksız çıkınca, haliyle temlik koydurmak zorunda kaldık"dediği öğrenildi.

Yönetimin başta Sabri Hamamcı olmak üzere Bahattin Bozgeyik ve bir süre önce görevinden istifa eden Yusuf Kapla'ı görüşmek üzere Asım Atmaz'a göndermesinden de sonuç çıkmayınca, para konusu iyice kilitlendi. Bu durumda Hollanda kampı öncesi futbolculara verilen para sözünün nasıl yerine getirileceği merakla bekleniyor.

İŞTE GELİŞMELER

Gaziantepspor yönetiminin perşembe günü tesislerde yaptığı toplantıda, 13 Temmuz cuma günü futbolculara ödeme sözünün yerine getirilmesi için çeşitli görüşleri tartışmaya açtığı belirtildi.

Nakit sıkıntısı çeken yönetimin ilk çözüm olarak Gaziantep Valisiyle görüştüğü, arkasından Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ile bir araya geldiği belirtildi. Ancak nakit para konusunda acilen sorunu çözmeye yönelik bir girişim sağlanamadı.

BAHATTİN BOZGEYİK, YAVUZ SÖZME'İ ARADI

Böylece yönetim, nakit konusunda futbol federasyonundan gelecek paraya ümidini bağladı. Ancak daha önce alacağı ödenmeyen Muzaffer Atmaz'ın kulüp gelirlerine temlik koyduğu öğrenilince, bu parayı almanın imkansız olduğu öğrenildi. Bunun üzerine Atmaz grubunun temliği kaldırması için girişimde bulunulmaya karar verildi. Yönetim kurulu toplantısında Atmaz grubunun yakınlarından eski yönetici Yavuz Sözme'den yardım istenmeye karar verildi. Yönetim toplantısında Bahattin Bozgeyik, telefonla Yavuz Sözme'i arayarak "Yavuz bey, sizden ricamız Atmaz'ın temliğini kaldırması, sizin aracı olmanızı istiyoruz"dedi. Ancak Yavuz Sözmen, bu konuda devreye giremeyeceğini söyledi.

SABRİ HAMAMCI VE YUSUF KAPLAN ASIM ATMAZ'A GİTTİ

Gece geç saatlere kadar süren toplantıda çözüm bulunamayınca, bu kez Asım Atmaz ile yüzyüze görüşülmeye karar verildi. Dün Sabri Hamamcı ve bir süre önce görevinden istifa eden Yusuf Kaplan, Asım Atmaz'ın Başpınardaki fabrikasına gitti. Atmaz'ın iki yöneticiye de, 1,5 senedir oyalandığını, buna rağmen Gaziantepspor'a zarar gelmesin diye ses çıkarmadıklarını söyleyerek "bizim aleyhimizde herşeyi söylediniz. Buna karşılık tek kelime etmedik. Alacağımız olan 550 bin dolar için 1 yıllık çek verdiniz yine ses çıkarmadık. Ama haziran 2007 de ödenmesi gereken paramızı ödemeyince, haliyle yasal işlem başlattık. Şimdi bunu geri çekmem imkansız"dedi.

FEDERASYONDAN GELECEK PARALAR YABANCI FUTBOLCULARA GİDECEK

Asım Atmaz'ın Hamamcı ve Kapla'a, "sonra ben temliği kaldırsam bile bu işe yaramaz, çünkü Gaziantepspor davalı olduğu yabancı futbolculara ödeme yapması gerek. UEFA kulübün alacaklarına temlik koymuş. Federasyondan gelecek paralar, ne bana ödenecek nede kulübe. Doğrudan sözleşmelerindeki maddelere uyulmayan ve gönderildikten sonra UEFA'ya başvuran bazı yabancı futbolcuların alacakları için temlik koymuş"dedi.

Bu konuşma üzerine Sabri Hamamcı ve Yusuf Kapla'ın "haklısın size söyleyecek fazla birşey bulamıyoruz"dedikleri öğrenildi.

PARA BULUNMAZSA NE OLACAK ?

Gaziantepspor'da nakit para bulunmadığı takdirde işler oldukça sıkıntıya girecek. İbrahim Kızıl'ın futbolculara ve teknik adamlara söz verdiği için sıkıntıya girebileceğini söyleyen bazı yöneticiler "bu iş nereye kadar gidecek bilemiyorum"diye konuştular.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.