Dünya Kupası öncesindeki son Süper Lig maçında İstanbul'da Karagümrük ile karşılaşan kırmızı siyahlı Gaziantep temsilcisi sahadan 3-3'lük beraberlikle ayrılacak galibiyet hasretini 3 maça çıkardı. Oynadığı oyunla genel olarak, 'yine aynı' dedirtti.Maça 3-4-3 dizilişi ile başlayan Erol Bulut, yine savunma ağırlıklı bir oyunu tercih etti.Gaziantep, ilk yarıda, topu yine rakibe bıraktı ama açıkçası bu kez kontralarla korkusuzca çıktı Erol Bulut'un öğrencileri. Sagal ve Maxim ile penetrasyonlar yapan Şahinler, 2 pozisyonda gole yaklaşırken oyunun henüz başında ise Karagümrük'ün net pozisyonlarını çıkaran Günay vardı. Şahinler, golleri yan toplardan buldu. Öyle ki ilk 20 dk'da, duran toplardan rakip ceza sahasına gelen 4 topun 4'üne de Gaziantep FK'lı oyuncular vurdu ve 2 gol de bu pozisyonlardan geldi. Karagümrük ise, topa sahip olup, set oyunu oynamaya çalıştı. Topa sahip olurken, sürekli basit ve net paslar deneyince de yani riske girmeyince de, pozisyon üretmekte başarılı olamadılar. Hatta golleri yediğinde %70-%30 gibi ezici bir üstünlükle top Karagümrük'teydi. 2 golle önde olan Gaziantep takımında, ilk golü atan Ertuğrul, bir yan topta deyim yerindeyse uyuyunca Karagümrük farkı 1'e indiren golü buldu ve devre de bu şekilde bitti.İkinci yarıda da iki takımda aynı oyun düzenleri devam etti. Karagümrük, topa sahip olup, atak yapmaya çalıştı, Gaziantep ise kontra atak denemeleri yaptı. 53.dkx-l.dk - secure and managed URL shortening service
Extra Link aka x-l.dk secure and managed URL shortening service. 53.dk is being used for short links. Get in touch for more info. Contact Evergreen Internet ApS.Evergreen Internet ApS.
53.dk'da maçtaki 4. yan top golü geldi ve Karagümrük eşitliği sağladı. Akabinde peş peşe gelen gollerle skor 3-3'e gelince Erol Bulut ve Anrea Pirlo karşılıklı oyuncu değişikliği hamleleri yaptı. Değişiklikler sonrası sahada Diagne, Pekhart, Mustafa gibi hücum oyuncuları olsa da, 2 takım da savunmada kontrollü kalmayı öncelik edindi ve bunda da başarılı olunca maç 3-3 bitti. Gaziantep'in sezonun başından beri savunma ağırlığı bazlı oyunu, aslında bu yönünü bir nebze geliştirmesine imkan tanısa da bu maçta yerleşim hatası ve yan toptan yenilen goller teknik heyetin canını sıkmış olacaktır. Asıl büyük problem hücum aksiyonları. Başarılı bir takım olmak istiyorsanız hücum setleriniz olmalı ve bu hücum setlerinde de başarılı olmalısınız. Malesef Gaziantep'in hücum aksiyonları konusunda büyük eksiklikleri var. Dünya Kupası arasında tahmin ediyorum, Erol Hoca'nın en çok eğileceği, üzerinde duracağı konu bu.