GASKİ’NİN GENEL KURULUNDA TARTIŞMA GASKİ’NİN GENEL KURULUNDA TARTIŞMA

Seçim öncesi 10 bin TL maaş alan emeklilerin maaşını asgari ücrete tamamlayacağı belirten Yılmaz, göreve gelir gelmez bu konuda hazırlıklara başladıklarını söyledi.  Yılmaz, “Emeklilerle ilgili çalışmamız var. Hazırlık içerisindeyiz. Kriterlere uyan emeklilere gerekli desteği vereceğiz. Bu kriterlerin neler olacağını önümüzdeki günlerde duyuracağız” dedi.

Emeklilerle ilgili verdikleri sözleri yerine getireceklerini dile getiren Yılmaz, “Tabi kriterlerimiz olacak. Bu arada genel iktidarda emekliler için hazırlık içerisinde. Elbette seçimde emeklilerin tepkisini görünce onlarda bir çalışma içerisine girdiler. Ancak ben emeklilerimizin  neye ihtiyaçları varsa biz orada olacağız” diye konuştu.

YILMAZ NELER SÖYLEMİŞTİ:

Umut Yılmaz, seçim öncesi paylaştığı videoda emeklilere şu vaadlerde bulunmuştu: “Şehitkamil ilçemizde yaşayan emekli teyzelerime ve amcalarıma sesleniyorum. 4 bin 500 lira yaşlılık aylığı alanlar var,  10 Bin lira emekli maaşı alan emeklilerimiz var, bu kadar miktarla hayat geçmez, geçemez, bu insanlar yok sayılamaz. Bizim dönemimizde en geç 1 Mayıs’ta size söz veriyorum 4 bin 500 lira yaşlılık aylığı alan var, 10 bin lira emeklilik maaşı almaya mahkum edilen tüm amcalarımın teyzelerimin maaşlarını Mayıs 1’den itibaren asgari ücrete tamamlayacağız. 

UMRE VE EMEKLİ LOKALİ YAPACAĞIM

Bir haç parası olmuş 350 bin lira bunu karşılayamayız ama emekli teyzelerimizi, emekli amcalarımızı alacağız ve yılda iki gün ondan sonra bu sayıyı artıracağız emekli amcalarımızla, teyzelerimizle sizlerin büyükleriyle Umreye gideceğiz. Hiçbir zaman onları yalnız bırakmayacağım, çok büyük onlara yakışan emekli evi kuracağız, tam 10 bölgede emekli lokali açağız. Allah izin verirse sizlerin çocuğu olarak her zaman yanınızda olacağız.”