1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Yatırımlar devam edecek
Yatırımlar devam edecek

Yatırımlar devam edecek

Altunkaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya Türkiye’nin kalkınmasına ihracatla destek vermeye devam edeceklerini ifade etti.

A+A-

 Altunkaya önümüzdeki süreçte daha çok üretmek, daha çok çalışmak ve ülke ekonomisine daha çok katkı sağlamak için çalışacaklarını söyledi. Meyve Sebze Mamulleri alanında Türkiye Sektör Şampiyonu olarak ödül alan tek firma özelliği taşıyan Altunkaya Şirketler Grubu geçtiğimiz yıllarda da yine sektör bu alanda sektör şampiyonu olmuştu.

Gıda sektörünün Türkiye’deki en büyük firmaları arasında yer alan Altunkaya Şirketler Grubunun Türkiye’yi dünyanın 7 kıtasında başarıyla temsil ettiğini ifade eden Başkan Mahsum Altunkaya “ Altunkaya Şirketler Grubu merkezi Gaziantep’te bulunan ve birçok sektörde faaliyet gösteren bir işletmedir. 10’un üzerinde markamızla gıda, içecek, sağlık ve temizlik ürünleri, ambalaj, tarım ve hayvancılık sektörlerinde Türkiye’yi dış pazarlarda temsil ediyoruz. 2000’e yakın çalışanıyla Altunkaya Şirketler Grubu 1980 yılından beri Türkiye’ye değer katıyor ve sürekli büyüyüp gelişiyor. Altunkaya Şirketler Grubu olarak son 5 yılda olduğu gibi bu yılda Meyve Sebze Mamulleri sektöründe en çok ihracat yapan firma olmamızın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz tüm sektörlerde Ar-Ge ve inovasyon odaklı çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. İnovasyon ve Ar-ge anlayışımızın temeli tüketici beklenti ve ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılayabilmektir. Bu bağlamda tüketici trendlerini büyük bir titizlikle takip ederek, her Pazara özgü tüketici araştırmaları yapıp tüketicinin beklenti ve isteklerini karşılamaya yönelik stratejiler geliştiriyoruz” dedi.

2019 hedeflerimizi yakalamak istiyoruz

2018 yılı gerek dünya ekonomisinde gerekse Türkiye ekonomisinde yaşanan olumsuzluklardan dolayı tüm sektörler açısından zorlu bir yıl olarak geçtiğini de ifade eden Altunkaya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya “2018 yılı gerek dünya ekonomisinde gerekse Türkiye ekonomisinde yaşanan olumsuzluklardan dolayı tüm sektörler açısından zorlu bir yıl olarak geçti. Meyve ve Sebze Mamulleri sektörünü olumsuz etkileyen diğer önemli bir faktör ise sebze üretiminin 2018 yılında bir önceki yıla göre azalması oldu. Sektörümüzün açısından ülkemiz birçok önemli avantaja sahiptir. Türkiye’nin üretime müsait geniş tarım alanları ve iklim özelliği nedeniyle pek çok çeşit kaliteli ürün yetiştirilmektedir. Yetiştirilen ürünler ülkemizde yer alan yüksek teknolojili üretim tesislerinde üretilmektedir. Diğer bir önemli avantaj ise Türkiye’nin jeopolitik konumunda dolayı gerek Avrupa gerekse Ortadoğu ülkelerine yakınlığı sebebiyle ülkemize önemli bir avantaj sağlamaktadır” dedi. HABER MERKEZİ

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.