1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yapı Kredi artık daha güçlü
Yapı Kredi artık daha güçlü

Yapı Kredi artık daha güçlü

Yapı Kredi Genel Müdürü Tayfun Bayazıt, Koçbank ile birleşme sürecinin tamamlanmasıyla birlikte, eskisinden çok daha güçlü, sağlam ve geleceğe umutla...

A+A-

Yapı Kredi Genel Müdürü Tayfun Bayazıt, Koçbank ile birleşme sürecinin tamamlanmasıyla birlikte, eskisinden çok daha güçlü, sağlam ve geleceğe umutla bakan bir banka yarattıklarını söyledi. apı Kredi'nin KOBİ'lere yönelik olarak düzenlediği Anadolu Toplantılarının 6'ncısı Gaziantep Grand Otel'de gerçekleştirildi.

GAZİANTEP ÇOK ÖZEL BİR ŞEHİR

Yapı Kredi Genel Müdürü Tayfun Bayazıt, toplantıda, Gaziantep'in Yapı Kredi için her zaman özel bir şehir olduğunu belirtti. İlk şubelerini açtıkları 1951 yılından bu yana her zaman Gaziantep'in ve Gaziantepli'nin büyük potansiyeline ve girişimciliğine inandıklarını ifade eden Bayazıt, Gaziantepli girişimcilerin, makine üretiminden PVC imalatına kadar pek çok sektörde önemli başarılara imza attığını dile getirdi.

GAZİANTEP'TE POTANSİYEMİZ ARTACAK

80'in üzerinde ticaret ve esnaf odasıyla KOBİ'lere destek anlaşması imzaladıklarını belirten Bayazıt, "Yapı Kredi olarak sizlerle olan ilişkimiz yalnızca finansal ihtiyaçlarınızla sınırlı değil. Değişen dünyadaki yeniliklerin ve fırsatların tanıtılması ve bu fırsatların değerlendirilmesi noktasında da danışmanlık hizmeti sunarak ilişkimizi daha geniş platformlara yaymak istiyoruz. Umarım bugün burada paylaşılanlar Gaziantep'te var olan ve inandığımız potansiyeli daha da arttırır, yeni projelerin hayata geçirilmesinde etkili olur.''

26 BİN KOBİYE HİZMET VERİLİYOR

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Sönmez ise Gaziantep bölgesinde şu anda aktif çalışan 26 bin KOBİ'ye hizmet verdiklerini belirtti. Bölgedeki toplam şube sayılarının 21, Gaziantep merkezindeki şube sayılarının ise 5 olduğunu ifade eden Sönmez, "KOBİ'lerimizi perakende, küçük işletmeler, ticari işletmeler ve büyük işletmeler olarak üçe ayırdık. 2007'de KOBİ'lerimizi 'VİP' statüsüne aldık. KOBİ müşterileri için pek çok yeni atılım ve yatırım gerçekleştirdik. Bu çalışmaların olumlu sonuçlarını tüm müşterilerimiz hissetmeye başladı" dedi.

ÇOK SAYIDA DAVETLİ KATILDI

Sönmez, 2006'da ''KOBİline'' platformu kapsamında Projes İş Geliştirme ile yürüttükleri hibe fonları çalışmaları sonucunda, İç Anadolu Bölgesi'ndeki 50 KOBİ'yi 5 milyon avro tutarındaki hibe fonlarından yararlandırdıklarını hatırlattı ve KOBİ'lere yönelik hibe fonları hakkında bilgi verdi. Toplantıda daha sonra Koç Finansal Hizmetler Başekonomisti Cevdet Akçay, Koç.Net Genel Müdür Yardımcısı Harun Tiftikçi, Projes İş Geliştirme Genel Müdürü Etem Şişman KOBİ'leri çeşitli konularda bilgilendirdi. Toplantıya, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Nejat Koçer, Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu Başkanı Erhan Özmen ve çok sayıda davetli katıldı.

    

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.