Gaziantep FK şaşırtmaya devam ediyor. Ligi sancılı ama mutlu kapatırken transferde işi zamana bırakıp illede para lazım sloganı ile kulübün içinde bulunduğu durumu anlatılıyor. 

Bayram öncesi yapılması gereken ödemeler yapılamadı, gerekçe belli, kasada tık yok. Ya ne olacak?

Tabiki her zamanki gibi şehri yönetenler bir çare bulsun, biz yönetim olarak işimizin başındayız mesajı veriliyor. 

Kulüpte yanlış çok, doğruya zaman yok. Doğruyu bulup bu kulübün nasıl sıkıntıdan kurtarırız çabası sadece beklentilerle sınırlı durumda. 

Paralı bir yönetim oluşturacağız söylemleri de askıda kalmış durumda. İyi bir yönetim yapılanması varsa ne zaman?

Zaman kalmadı, transferler yapılamadı, ancak yeni sezon için hazırlıklara günler kaldı. Başı da sonuda belli olmayan bir kadro ortada yok. Sezonun flaş isimleri elde tutulamadı. Papy’den vazgeçildi, Draguş Trabzon yolunda, Ogün ismi Rizesporla iyice anılmaya başlandı. Mustafa Eskihellaç Trabzonspor yörüngesinde. 

Daha kimler gidecek belli değil ancak  Başkan Memik Yılmaz hala işin ciddiyetini kavramış değil. Bu durumda transfer etmek istediğin isimler iyi referans almazlarsa daha düşük fiyatlara gidecekleri kulüpleri bulmaları zor olmaz. Gaziantep FK dışında kulüp bulması zor olan Selçuk İnan’da beklemede ve sancılı durumda. Biliyor kulübün içinde bulunduğu maddi krizi. 

Diğer pencereden baktığımızda dahada kötü bir durum. Harcama limiti büyük kulüplerin 10’da biri kadar. 

Galatasaray 3.473,333, 278 olurken Gaziantep FK ise 342, 248, 194 Tl. Şimdi bu takımlarla yarışacağız. Son sezonlarda iyi yönetilmediği, hazırı bitirip borçlandıran bir gaziantep FK işte durum ortada. Herkes doğruyu konuşup, bu takım için ne yapılacağını masaya yatırmalılar.