1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ürtücü tabloya dikkat çekti
Ürtücü tabloya dikkat çekti

Ürtücü tabloya dikkat çekti

Gaziantep, İntiharlar ve Kadın Cinayetleri İle Anılan Bir Kent Haline Geldi!

A+A-

CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, son dönemlerde Gaziantep’te art arda yaşanan intihar ve kadın cinayetleri konusunda hükümeti sert sözlerle eleştirdi. Yılmazkaya, “Ülkemizde yaşanan ekonomik krizle birlikte zor günler geçiren vatandaşın psikolojisinin bozulduğu, son zamanlarda art arda meydana gelen intihar vakalarının ve kadın cinayetlerinin yaşandığı bir ülke haline geldik.” dedi. 

Yılmazkaya, “Yapılan çalışmalar neticesinde kadın cinayetlerinin en fazla işlendiği kentler sıralamasında Gaziantep’in 6. sırada yer almasının hiçbir izahı yoktur. Her yıl yüzlerce kadının öldürüldüğü, yüzlercesinin ise şüpheli ölümü, ülkemizin kanayan en büyük yaralarındandır” ifadelerini kullandı.  Türkiye'de giderek artan yoksulluk ve işsizliğin önce kadınları vurduğu, kadına yönelik şiddeti arttırdığı, kadını güçsüz bırakılan bir ülkenin güçsüz kalmasının da kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Yılmazkaya, “Kadın cinayetleri ve şüpheli kadın ölümlerinin soruşturmaları dikkatli bir şekilde incelenmeli ve hızlıca sonuçlandırılmalıdır. Ama ağır aksak işleyen yargılama süreçlerine ek olarak Hükümetin kadın cinayetlerine yönelik pasif mücadele anlayışı ve İstanbul Sözleşmesi’ne yönelik tutumu ve sözleşmeden geri çekilmesi, cinayetlerin sonuçlanması konusunda süreci negatif yönde etkilemektedir” dedi. 

KARAMSAR TABLO

Kadın cinayetlerinin yanı sıra Gaziantep’teki intiharlarla ilgilide değerlendirmelerde bulunan Yılmazkaya, bu yaşanan olaylarda toplumun sosyolojik, psikolojik ve ekonomik olarak çöküşün içine sürükleyen AKP Hükümetlerinin sorumluluğunun büyük olduğunu vurguladı.

Gaziantep’te 1 hafta için gerçekleşen 4 intihar vakasının sorumlusunun ülkedeki kötü ekonomik politikaların sonucu olduğunu vurgulayan Yılmazkaya, “Ümitsiz ve karamsar bir Türkiye tablosuyla karşı karşıyayız. Bu kötü tablodan ötürü toplum psikolojik bir çöküşün içinde. Ülkemizde yaşanan ekonomik krizle birlikte zor günler geçiren vatandaşın psikolojisinin bozulduğu, son zamanlarda art arda meydana gelen intihar vakalarının yaşandığı bir ülke haline geldik.  Sadece, Gaziantep’te geçtiğimiz 1 hafta içinde 4 intihar vakası meydana geldi.  Vatandaş işsizlikle, borçlarla, yüksek faizlerle, yüksek enflasyon, icralarla psikolojik bir sarmalın içine girmiş durumda.

Borcunu ödeyemeyen evine ekmek götüremeyen vatandaşlar intihar ediyor” HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.