Vali Kemal Çeber, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz ve Şehitkamil Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı’nın katıldığı toplantıda ilçedeki sorunlar masaya yatırıldı. Vali Çeber, yeni belediye başkanı ve muhtarları tebrik ederek, sorunların çözümü için birlikte çalışacaklarını söyledi. Başkan Şahin’in sunum yaptığı yaptığı toplantıda, Yılmaz teşekkür etti. Toplantıda söz alan Hacıbaba Mahalle Muhtarı Ali Polat, “Tekel caddesinde bulunan ve özel bir şansın yapımını üstlendiği okul inşaatının iki yıldır atıl durumda bulunduğunu belirten Polat, “Bu bölgenin bu okula acil ihtiyacı vardır. Valiliğin bu duruma el atmasını talep ediyoruz. Hacıbaba mahallesinde bulunan hurdacıların şehir dışına çıkması gerekir. Çünkü maddecilerin çaldıkları veya topladıkları tüm hurdalar o bölgeye geliyor” dedi. 

Başkan İsmet Yılmaz bu açıklamaya ne diyecek? Başkan İsmet Yılmaz bu açıklamaya ne diyecek?


VALİ TEBRİK ETTİ

Buluşmanın açılış konuşmasını yapan Vali Kemal Çeber, mahalli idareler seçimlerinin yapıldığını ve yeni seçilen muhtarlar, belediye başkanlarını ve meclis üyelerini tebrik ettiğini söyledi. Çeber, “Şehitkamil ilçemizde 60 muhtar görevine devam ediyor, 59 muhtarımız halkımızın oylarına görevine başlamış oldu. Beraberce burada gördüğünüz herkesle  bu güzel şehre hayırlı hizmetler vermeyi nasip etsin. Çok önemli bir göreve seçildiniz.  İlk toplantıyı sizlerle yapıyoruz. Gaziantep ailesi olarak ulusal bazda da Gaziantep modeli diye çalışıyoruz. Hizmet etmeye devam ediyoruz dedi. 


ŞAHİN SUNUM YAPTI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, seçilen muhtarları tebrik ederek, sunum yaptı. Projelerini anlatan Şahin, muhtarların sorunlarına çözüm bulmak için çalışma yapacaklarını söyledi. 

POLAT MADDE MADDE SIRALADI

Hacıbaba, Mithat Paşa, Hasırcıoğlu ve Çağlayan Mahallesinin birleşmesiyle oluşan Hacıbaba Mahallesi Muhtarı Ali Polat, sorunları madde madde sıraladı. Hacıbaba mahallesinde bulunan boş alanlara küçüklü büyüklü park yapılması gerektiğini belirten Polat, “Eski parkların tadilatlarının yapılarak güvenlikli bir şekilde bölgeye kazandırılması gerekir. Daha önce mahallede bulunan pazar yerinin tekrar açılması halk tarafından isteniyor. Mahalleli gençlerin spor yapmaları için halı sahaya ihtiyaç var. Bazı sokaklar dar olduğu için çöp arabası girmiyor. O nedenle çöp araçlarının elzem olduğunu düşünüyoruz. Sokakların süpürülmesi konusunda bir çok eksiklik var. Bir diğer sorun da asfalt ve kaldırımlar. Gerçekten de hepsi çok eskidi. Önemli bir diğer konu da sokak ve cadde isimleri. Mahalleler birleşti ancak isimler değişmedi” dedi, 

VALİLİKTEN DESTEK İSTEDİ


Muhtar Polat, Gaziantep Valiliğinden de destek istedi. Tekel caddesinde bulunan ve özel bir şansın yapımını üstlendiği okul inşaatının iki yıldın atıl durumda bulunduğunu belirten Polat, “Bu bölgenin bu okula acil ihtiyacı vardır. Valiliğin bu duruma el atmasını talep ediyoruz. Hacıbaba mahallesinde bulunan hurdacıların şehir dışına çıkması gerekir. Çünkü maddecilerin çaldıkları veya topladıkları tüm hurdalar o bölgeye geliyor. Emniyetimizin çalışmasından memnunuz. Ancak hacıbaba mahallesi için bölgeye karakol veya polis noktası yapılabilir.Fiber internette mahallesin sadece yarısı yapıldı diğerleri duruyor. Doğalgaz konusunda da sıkıntılar mevcut. Mahallesinin bir kısmında trafo yetersizliği var. Bu konuda adım atılmasını istiyoruz” 


BÜYÜKŞEHİR’DEN TALEPLERİ SIRALADI

Hacıbaba için nitelikli bir gençlik ve aile merkezi talebinde bulunan Muhtar Polat, “Başkanım Tekel caddesinin genişlemesine ne zaman başlayacak ? Mahallede bulunan otobüs duraklarının kapalı duruma dönüşmesi bizim için çok önemli. Ciddi otobüs katı yükleme sorunu var. Asfalta erişimin daha çabuk sağlanması gerekiyor. Kırılan asfaltın yapılması zaman alıyor. İrtibat ofislerinin muhtarlarla daha etkin çalışması şart. Çünkü bölgemiz çok genişledi. 4 mahallenin ortasına bir muhtarlık binası gerekiyor” dedi.