1. YAZARLAR

  2. İsa Altun

  3. Ulusal Bilişim Kurultayı
İsa Altun

İsa Altun

Yazarın Tüm Yazıları >

Ulusal Bilişim Kurultayı

A+A-

Türkiye Bilişim Derneği’nin 21-22 Kasım’da Ankara’da düzenlediği 35. Ulusal Bilişim Kurultayı, Microsoft ana sponsorluğunda gerçekleşti. Kurultayda, panel ve konuşmaların yanı sıra, “Microsoft’la Kodlama Eğitimi” başlığıyla iki gün boyunca şehit ve gazi yakınları ile dezavantajlı bölgelerden gelen 100 çocuğa kodlama eğitimi verildi.

Microsoft Türkiye’nin Kamu Sektörü ve Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı. Dr. R. Erdem Erkul, kurultayda yaptığı konuşmada “milyar dolarlık bir yazılım şirketlerinin bu topraklardan çıkmasının önünde hiçbir engel yok” dedi.

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından 1976’dan beri düzenlenen Ulusal Bilişim Kurultayı’nın bu yıl 35’incisi gerçekleşti. Yurtiçi ve yurtdışından konusunda uzman konuşmacıların davet edildiği kurultaya, kamu ve özel sektörün yönetici ve çalışanları, sanayici ve iş adamları, akademisyenler, girişimciler, öğrenciler ve teknolojiyi yoğun kullananlar katıldı. Kurultayın açılışı, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç ve TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe katılımıyla yapıldı.

100 dezavantajlı çocuğa kodlama eğitimi

Bu yıl “Dijital Ekonomi ve Ötesi” başlığıyla gerçekleşen kurultaya, etkinliğin ana sponsoru Microsoft Türkiye’nin Kamu Sektörü ve Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı. Dr. R. Erdem Erkul, Microsoft Türkiye Sektörel Çözümler Müdürü Dr. Anıl Çekiç ve Microsoft Türkiye Teknoloji Stratejisti Aydın Aslantaş konuşmacı olarak katıldı. Kurultay dâhilinde, “Microsoft’la Kodlama Eğitimi” başlığıyla iki gün süreyle şehit ve gazi yakınları ile dezavantajlı bölgelerden gelen 100 çocuğa kodlama eğitimi de verildi. Microsoft Türkiye’nin Kamu Sektörü ve Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı. Dr. R. Erdem Erkul, yaptığı konuşmada “Microsoft Türkiye olarak 25 yıldır Türkiye’nin dijital, ekonomik ve sosyal geleceğine yatırım yapmayı sürdürüyoruz. Bir yandan şirketleri, kurumları, bir yandan da bireyleri yarının dünyasına hazırlıyoruz. Şimdiye kadar 60.000 çocuğa kodlama, programlama ve dijital okur-yazarlık eğitimi verdik. Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projesinde 19.000 çocuğu kodlamayla tanıştırdık" dedi. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.