1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türk Sağlık Sen'den iş bırakma eylemi
Türk Sağlık Sen'den iş bırakma eylemi

Türk Sağlık Sen'den iş bırakma eylemi

Türk Sağlık Sen yurt genelinde iş bırakma eylemi başlattı.

A+A-

Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Kemal Kazak, “Sağlık hizmetleri de sağlık çalışanları da bir bütündür. Ne ayrımcılığı kabul eder ne de geleceğimizin çalınmasına razı oluruz. Çalışanların derdi, derdimiz, isteği, isteğimizdir. Çünkü biz, kamu çalışanlarının son kalesi, Türkiye Kamu-Sen’iz, Türk Sağlık-Sen’iz” dedi. 

 Sağlık çalışanlarının tamamının ücretlerine zam yapılması için başlattıkları mücadeleyi iş bırakarak bir kez daha ortaya koyduklarını belirten Kazak, “ Türk Sağlık-Sen olarak beklentimiz; makul, sürdürülebilir ve kalıcı bir ücret politikasının hayata geçmesi ve bütün sağlık emekçilerini kapsamasıdır. Doktorlarımız elbette gördükleri eğitimin ve taşıdıkları riskin karşılığını fazlasıyla hak ediyorlar. Buna hiç kimsenin itirazı yok, olamazda. Bizim tepkimiz sağlık hizmetleri sunumunun bir ekip olduğunu unutan ve bu düzenlemede de bir kez daha sağlık çalışanları arasında ayırım yapan Sağlık Bakanlığınadır” diye konuştu, 

HAYATA GEÇİRİLMELİ

Kazak, “Türk Sağlık-Sen’in ortaya koyduğu şanlı mücadeleyi hazmedemeyen bu güruh iyi bilsin ki; her zaman olduğu gibi, bugünde güneş balçıkla sıvanmamış ve bu kirli oyun bir kez daha deşifre olmuştur. Kısaca bizim talebimiz; sağlık çalışanlarının yaşadığı ekonomik sıkıntıların giderilmesi ve insanca yaşayabilmeleridir. Kısaca bizim talebimiz; Sağlık çalışanlarını memnun edecek, sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan bütün sağlık çalışanlarını kapsayacak bir düzenlemenin yapılmasıdır. Kısaca bizim talebimiz; çocuklarımıza iyi bir gelecek sağlamak ve ülkemize sağlık nesiller yetiştirmektir. Taleplerimiz hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisinde yeni bir düzenleme yapılacağı ilan edilmiş olsa da, biz bu ilanın biran önce hayata geçmesini istiyoruz. Bilinmelidir ki; Türk Sağlık-Sen olarak, mücadelemizi her platformlarda sürdüreceğiz ve konunun takipçisi olacağız. Sağlık çalışanlarının gür sesi ve sığındığı liman olmaya devam edeceğiz. Sözün özü. Birlikte mücadele edeceğiz! Birlikte kazanacağız!"

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.