Seçimlerin ardından Gaziantep’te herkesin öncelikli gündemi pahalılık. Yeme içme sektöründe inanılmaz oranda artan fiyatlar insanları isyan noktasına getirirken, çözümü noktasında da ilginç öneriler geliyor. Tüketici Hakları Derneği Başkanı Bülent Yılmaz, yeme- içme sektöründe artan fiyatlara karşın ilginç bir öneride bulundu. Yılmaz, “Bu işin çaresi fahiş fiyatları boykot etmek”dedi.

DIŞARIDA 1 AY YEMEK YEMESEK ÖLÜR MÜYÜZ?

Tüketicilerin, tüketimden gelen güçlerinin farkına varması gerektiğini söyleyen Yılmaz, “Tüketiciler bu güçlerinin farkına bir varabilseler fahiş zam yapan bütün işletmeleri hizaya getirirler. 1 ay dışarda yemesek ölür müyüz? Kaldı ki ülkemizdeki bu durum sadece siyasetle izah edilemez Ortada açık bir ahlaksızlık var .Çaresi de fahiş yemeği boykot etmek” diye konuştu.

BAŞKA ÇARE YOK

Kurgusal davalarla mesleğe hazırlanıyor Kurgusal davalarla mesleğe hazırlanıyor

Tüketicilerin talebi kısarsa fiyat rekabetinin çok daha belirgin olacağını dile getiren Yılmaz, “Enflasyon da öyle değil mi zaten! Faizleri arttırarak talebi azaltmıyor mu Merkez Bankaları? Kuşkusuz talebin azalmasının da getireceği riskler vardır: İşsizliğin artması gibi. Ama başka yol da yok” dedi. Meral KINACILAR ERBEKTE