1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Telefondan kaçış !
Telefondan kaçış !

Telefondan kaçış !

Gaziantep'te son üç ay içerisinde 25 bin kişi telefon aboneliğinin iptali için PTT Telefon Başmüdürlüğü başvurdu. Şehir içi konuşma ücretinin artmasıyla...

A+A-

Gaziantep'te son üç ay içerisinde 25 bin kişi telefon aboneliğinin iptali için PTT Telefon Başmüdürlüğü başvurdu. Şehir içi konuşma ücretinin artmasıyla birlikte bu yönteme başvuran vatandaşlar, isyan etme noktasına geldi. Son zamanlarda sıkça duyulan telefon faturaların yüksek geldiği yolundaki şikayetlerle ilgili olarak görüştüğümüz PTT Telefon Başmüdürlüğü yetkilileri, ücretlerde fazlalık olduğu hissine kapılanların vakit geçirmeden kuruma başvurarak, neticeyi öğrenebileceklerini vurguladılar. Halk arasında faturaların ödenmeden müracaatta bulunamayacağı yolunda kanaat bulunduğunu söz konusu eden yetkililer, "Telefon aboneleri, ücretini ödenmemiş olsa dahi, şikayetlerine konu faturalarla kuruma başvurarak neticeyi araştırabilirler" dedi.

İTİRAZLAR AY İÇERİSİNDE YAPILSIN

Abonelerin şikayetlerini ay içerisinde yapmalarını, bir kaç ay geciktirmeleri halinde istenen sonucun verilebilmesi için savcılık izni gerektiğini hatırlatan yetkililer, sistemde hata oranının sıfır denecek kadar muntazam olduğunu, ancak bazı hataların olabileceği ihtimalinin de bulunabileceğini hatırlatarak; "Faturaların incelemeye alınabilmesi için aboneler vakit kaybetmemelidir. Halk arasında fatura ödendikten sonra itiraz edilebilir şeklinde yaygın bir inanış var. İtiraz için faturanın ödenmesine gerek yok." diyorlar.

25 BİN İPTAL İŞLEMİ VAR

Öte yandan telefon faturaların yüksek gelmesi yüzünden son üç ay içerisinde yaklaşık 25 bin abonenin, iptal başvurusunda bulunduğu öğrenildi. Kurumun özelleştirilmesinden sonra, görüşme ücretlerinin aşırı derecede artttığını öne süren aboneler, abonelik haklarının iptali için yoğun şekilde dilekçe vermeye başladıkları söyleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.