Programın moderatörü Cem Küçük, Ak Parti'nin Şehitkamil'de seçimi kaybetmesini gündeme getirdi ve "Seçimi kaybeden Rıdvan Fadıloğlu, ardından Sözcü Gazetesi'nden Saygı Öztürk'e konuştu. Seçimi hükümetin politikaları yüzünden kaybettiğini söyledi. O zaman Fatma Şahin, Mehmet Tahmazoğlu nasıl kazandı?" sorusunu Tayyar'a yöneltti. Tayyar,  “Rıdvan Başkan son yıllarda yeni dönemde aday gösterilmeyeceği için çok rahattı. Sürpriz yapılıp yeniden aday gösterilince, bir anda toparlamak kolay olmuyor. Bana göre Rıdvan Fadıloğlu'nun yeniden aday gösterilmesi yanlıştı. Keşke aday gösterilmeseydi” dedi. 

BAŞARILI BİR BELEDİYE BAŞKANI

Cem Küçük'ün sorusunu yanıtlayan Tayyar, "Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil'de 15 yıl başkanlık yapmış bir isim. Babası da Hüsamettin Fadıloğlu, Milli Nizam'ın kurucularındandır. Rıdvan Fadıloğlu, başarılı başkan olmasa 15 yıl görevde kalamazdı. Yaptığı önemli işler var. AKM'nin ardından, Türkiye'nin en büyük kültür merkezini yaptı. Dev bir kütüphane yaptı. Bunları yaparken, eksiği şu oldu. Halka inemedi. Biraz seçkin, elit kaldı. Tabi ki onunda da başkanlık tarzı bu" diye konuştu.

ELEŞTİRDİ

Tayyar, Rıdvan Fadıloğlu'nun Saygı Öztürk röportajını okuduğunu vurgulayarak, "O röportajda iki büyük yanlış var. İlki anne tarafı ve dayılarının CHP'li olduğunu, onların hala Ak Parti'ye oy vermediklerini söylemesi. İkincisi de, Büyükşehir ve Şahinbey ile kıyaslama yapması. Yani popülizm iddiası. Fatma Şahin ve Mehmet Tahmazoğlu'nun yöntemi ile kendi yöntemini kıyaslaması yanlış. Kendisi kamu kaynaklarını herkesi dağıtmanın doğru olmadığını düşünse de, halka inmekte başarılı değildi" ifadelerini kullandı.

YENİ GELEN BAŞKAN ÇOK ŞANSLI

Fadıloğlu'nun başarılı belediye başkanı olmasına rağmen, PR'nı yapmakta da başarılı olmadığını dile getiren Tayyar, "Kendisi, PR yapmaya gerek duymuyordu. İşin sadece hizmet kısmıyla lilgileniyordu. Mesala, ulusal medyadan hiç kimseyi tanımaz. Onlara PR'nı yaptırma uğraşına girmez. Herkes belediyeleri borç batağına sürüklerken, Rıdvan Başkan kasada 650 milyon TL para bıraktı. 620 tane satılmaya hazır daire bıraktı. Yeni gelen Başkan bu yüzden çok şanslı. Saygı Öztürk'te zaten bundan dolayı kendisini aramış. O da ulusal bir gazeteciye ilk kez konuşunca, sohbet ortamında söylediği her şey yazılmış ve böyle olmuş" dedi.

HÜDA PAR'dan ziyaret turu HÜDA PAR'dan ziyaret turu