1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şehitkamil'e öfkelendi Büyükşehir'e yüklendi
Şehitkamil'e öfkelendi Büyükşehir'e yüklendi

Şehitkamil'e öfkelendi Büyükşehir'e yüklendi

Gaziantep'te bir vatandaşın Sözcü gazetesinde yayınlanan ve sonradan ulusal yayın organlarına sıçrayan mektuptaki iddialarının hedef noktası Fatma Şahin olmuştu.

A+A-

 Bu vatandaş Fatma Şahin'in arsasını yeşil alan yapacağız diye aldığını, ancak buraya bina yaptığını iddia etmişti. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi bir açıklama yaparak bahse konu arsanın Büyükşehirin sorumlu alanında olmadığını belirterek, topu Şehitkamil belediyesine attı.  

MEKTUP YAZDI ORTALIK KARIŞTI 

Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sadettin Bilgin'in 'arsamı verin' mektubu ortalığı karıştırdı. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin'e mektup yazan Bilgin, 1.200 ve 209 metrekare iki ayrı arsasının istimlak edildiğini ve ranta kurban gittiğini belirterek “Bu yerleri toplulaştırma ve yeşil alan yapacağız, belediye yararına diyerek aldınız ama yandaşınıza sattınız. Yeşil alan diye istimlak edip rant sağladınız. Benim de arsam var geri verin, parasını faizi ile ödeyeceğim” dedi. Bu iddialara cevap Belediyeden gecikmedi. Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklama iddiaların asılsız olduğunu öne sürdü.  

MEKTUP YAZDI 

Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sadettin Bilgin, AKP’li Başkan Fatma Şahin’e mektup yazarak, “Bu yerleri toplulaştırma ve yeşil alan yapacağız, belediye yararına diyerek aldınız ama yandaşınıza sattınız. Yeşil alan diye istimlak edip rant sağladınız. Benim de arsam var geri verin, parasını faizi ile ödeyeceğim” dedi.  

HAKSIZLIĞI ÖNLEYİN 

Bilgin, 1.200 ve 209 metrekare iki ayrı arsasının istimlak edildiğini ve ranta kurban gittiğini belirterek yaşadığı sıkıntıyı şöyle anlattı: “Karşıyaka Münifpaşa Mahallesi’ndeki 174 ve 124 parseldeki yerlerimi toplulaştırma ve yeşil alan yapma gerekçesiyle istimlak ettiniz. Ama yandaşınız müteahhit M.Y.’ye sattınız. Müteahhit bir daireyi 1 milyon 650 bine, dükkânı ise 4 milyona satışa sunuyor. Belediyeler rant sağlama yeri değildir. Açtığım dava devam etmektedir. Bu haksızlık ve adaletsizliği önlemenizi rica ediyorum.” 

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA 

Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklama iddiaların asılsız olduğunu öne sürdü.  İşte o açıklama, "Sözcü Gazetesi'nde 04 Ekim 2022 tarihinde yayınlanan " 'Arsamı Verin’ Mektubu Gaziantep’i Karıştırdı" başlıklı haberdeki asılsız iddialar için kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur. 

BELEDİYE'NİN SORUMLU ALANI DEĞİL 

Söz konusu haber içeriğine konu olan Gaziantep ili, Şehitkamil ilçesi, Münüfpaşa Mahallesi, 1123 ada, 174 parsel, Şehitkamil İlçe Belediyesi tarafından yürütülen “İpekyolu Kentsel Dönüşüm Proje Alanı” içerisinde kalmaktadır. Proje alanındaki tüm plan, proje, imar uygulama, kamulaştırma vb. çalışmalar ilçe belediyesi tarafından yürütülmekte olup, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin sorumlu olduğu çalışmalar kapsamında değildir.  

YAPILAŞMA SÖZ KONUSU DEĞİL 

Bahsi geçen diğer taşınmaz olan Şehitkamil ilçesi, Aydınlar Mahallesi, 1201 ada, 124 nolu parsel ise “Aydınlar Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında kalmaktadır. Söz konusu parselde kayıtlı Sadettin Bilgin’e ait hisse için uzlaşma sağlanmış ve akabinde 12/12/2019 tarihli uzlaşma tutanağı düzenlenerek kamulaştırılmıştır. Aydınlar Mahallesi Kentsel Dönüşüm Proje alanında kalan taşınmazların satışına dair herhangi bir işlem yapılmamıştır. Ayrıca proje alanında herhangi bir yapılaşma durumu da söz konusu değildir.  Habere konu vatandaş dilekçesine 26/09/2022 tarihinde cevap verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla sunulur. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum