Düzenlenen yemekte Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, şehit aileleri ve gaziler için yapılan konutlarda sona gelindiğinin müjdesini verdi.

Şahinbey Belediyesinin organize ettiği ‘Yerel Buluşmalar Gecesi’ yemeğine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Garnizon ve 5’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey İlçe Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hamza Bayındır, protokol üyeleri ve şehit aileleri katıldı.

FAKIBABA'DAN ÖVGÜ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba hiçbir terör gücünün ülkedeki birlikteliğe gölge düşüremeyeceğine dikkati çekerek“15 Temmuzu yaşayan kardeşlerinizden biriyim. O anları meclis bombalanırken yaşadım. Şayet şu anda sizlerin karşısında konuşabiliyorsam o şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesindedir. Allah onların mekânlarını cennet etsin. Bu ülke şehitlere ve gazilere çok şey borçlu. Şayet 15 Temmuz gerçekleşseydi, emin olun burada çoğumuz olmayacaktık. Etrafımız hep ateş çemberi” dedi.

BAŞKAN MÜJDEYİ VERDİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, şehit yakınları ve gaziler için yapılan konutların yaz ayında tamamlanacağı müjdesini vererek, “Ne Amerika’sı, ne Rusya’sı, ne Almanya’sı, ne PKK’sı ne de FETÖ’sü adı ne olursa olsun hiçbir zaman milletimizin bileğini bükemeyecek ve bu vatan toprakları üzerinde oyun oynayamayacaklar. Türkiye de bir ilke imza atarak şehit ailelerimiz ve gazilerimiz için konut yapıyoruz. Şu anda konut inşaatımızda hızla devam ediyor. İnşallah yazın ortasında bitirmeyi hedefliyoruz. TOKİ başkanımızla görüştük ve 1 ay içerisinde bir heyet gelerek inşaatı kontrol edip hak sahiplerinin belirlenmesi ile ilgili çalışmalar yapacaklar. Bu konuyla ilgilide bir ay sonra yeniden bir araya gelerek sizleri bilgilendireceğiz” dedi.

BİRİLİK BERABERLİK OLALIM

Gaziantep Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hamza Bayındır, ülkenin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu belirterek “Dış güçler ülkemizi bölmek için haince oyunlar oynuyorlar. Ancak bizler birlik ve beraberliğimizi bozmadığımız sürece hiçbir ülkenin bu vatan topraklarını bölmeye gücü yetmeyecektir” dedi. HABER MERKEZİ