Deprem Master programı yok Deprem Master programı yok

Mimarlar Odası 18. Olağan Genel Kurulu ve Seçimleri 3-4 Şubat, İnşaat Mühendisleri Odası 16.Olağan Genel Kurulu ve Seçimlerin 10-1 Şubat, Makine Mühendisleri Odası 15.Olağan Genel Kurul ve Seçimleri 17-18 Şubat tarihlerinde yapılacak.

MİMARLARDA  İKİ ADAY VAR

TMMOB’a bağlı Mimarlar Odası’nda da 3-4 Şubat tarihleri arasında 18. Olağan Genel Kurul ve Seçim heyecanı yaşanacak. İki dönemdir Mimarlar Odası Gaziantep Şube Başkanlığı görevini yürüten Aslı Tezel’in aday olmayacağı seçimlerde, Mustafa Büyükuncu ve İlker Nedim Çakar’ın listeleri yarışacak. 

İMO’DA ÜÇ ADAYLI SEÇİM

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şubesi’nde ise aday bolluğu yaşanıyor. 10-11 Şubat tarihleri arasında yapılacak 16.Olağan Genel Kurulu ve Seçimlerinde İMO Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez, Selçuk Soysüren ve Mehmet Baki Sağlamer yarışacak. 15.Olağan Genel Kurulu ve Seçimlerinde Gökhan Çeliktürk’ün desteği ile aday olan Mehmet Baki Sağlamer ve Selçuk Soysüren aynı grupta yer almıştı. Bu dönemde ise iki isim ayrı ayrı aday olurken, Çeliktürk’ün desteklediği isim ise Soysüren oldu.

MMO’DA KOCALAR ADAY OLMADI

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Gaziantep Şubesi’nde 15.Olağan Genel Kurul ve Seçimleri, 17-18 Şubat tarihlerinde yapılacak. İki dönemdir MMO Gaziantep Şube Başkanlığı görevini yürüten Aykut Kocalar, seçimlerde aday olmayacağını duyurdu. Yeni dönemde Kocalar’ın da yönetiminde görev alan Hamit Öztürkmen, MMO Gaziantep Şube Başkanlığı için aday olduğunu duyurdu. MMO’da seçimlerin tek liste ile yapılması bekleniyor.