Doğalgazı olmayan ev kalmayacak Doğalgazı olmayan ev kalmayacak

*Vatandaş kurban alabilecek duruma getirildi
*8 bin fakir vatandaşa 5'er bin lira dağıttık
*Artık Şahinbey'de ucuz et yenilecek
*Ucuz Lahmacun yaparak vatandaşa hizmet edeceğiz

Adeta belediyecilik sınırları dışına çıkarak vatandaşın daha düşük fiyatlarla ihtiyacını giderme konusunda harekete geçen Mehmet Tahmazoğlu, beton kurbanlık ve baklavadan sonra asıl bombanın bayramdan sonra geleceğini söyledi. Sırada yeme içme sektörü olduğunu belirten Tahmazoğlu, halkın ucuz et alabilmesi için et market açacağını ve et fiyatlarını en az 300 lira düşüreceğini belirtti. Tahmazoğlu, ayrıca Türkiye’nin en iyi ve en ucuz lahmacununu yapıp satacaklarını müjdeledi. Ayrıca kurban bayramı öncesi Şahinbey Belediyesi sosyal marketten aktif faydalanan 8 bin aileye bayram öncesi 5'er bin lira nakdi yardım yapıldığını da vurgulayan Tahmazoğlu, bu gelişmeleri Gazete 27 Ekibine anlattı ve Gazianteplileri şaşırtmaya devam edeceğini söyledi.

Tahmazoğlu’nun beton, kurbanlık. Baklava ve fıstık ile ilgili fiyat pahalılığına karşı yaptığı çalışmalar büyük destek görüyor. Beton fiyatlarıyla başlayan ardından, kurbanlık fiyatlarına el atan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, baklava fıstık fiyatlarını da düşürmek için harekete geçti. Önce beton fiyatları düştü, kurbanlık fiyatları Tahmazoğlu’nun açıkladığı oranda seyrediyor. Baklavada Antepsan, fıstıkta Lebsan Tahmazoğlu’na destek verdi ve fiyat indirimine gittiler. 

ÇOK KURBAN GELECEK

Tahmazoğlu, 3-5 komisyoncunun kurban kesen vatandaşları kazıkladığını, sonra da üreticinin elindeki malı ucuz alarak üreticiyi kazıkladıklarını belirterek, “Burada ne oldu aslında biz koyun getirerek hem vatandaşı korumuş olduk hem üreticiyi. Şu an üretici oldukça memnun. Vatandaş kurban alabiliyor. Birde Şahinbey’de hayvan varlığı yüzde 50 arttı. 7 yıldan beri verdiğimiz desteklerden dolayı arttı. Çok koyun gelecek. Ahırlar dolu” diye konuştu.

ET FİYATLARINI DÜŞÜRECEĞİZ

Asıl bombanın bayramdan sonra geleceğini söyleyen Tahmazoğlu, ”Et fiyatlarını düşüreceğiz. Et market açacağım. Bir taneyle açacağız sonra birkaç noktaya açacağız. İlk merkez Düztepe’ye olacak. Fiyatlar en az 300 lira düşecek.” Et fiyatlarının ardından sıranın yeme içme sektörüne geleceğini söyleyen Tahmazoğlu, “Lokantalara sıra gelecek. Bu işin kaymağını 3-5 tane adam yiyor. Restorant açacağım, kütüphanenin oraya lahmacun satacağım. Türkiye’nin en iyi lahmacununu hem de en ucuz lahmacununu yapacağız. 30-35 liraya biz en iyi lahmacunu verebiliriz.” Dedi.

Editör: Ebru Kont