Tayyar birilerinin bu konuyu siyasi istismar ettiğini dile getirerek, “Dilerim, konteynırda yaşayan ihtiyaç sahiplerinin ahı da ömür boyu istismarcıların peşini bırakmaz” dedi.

YILLAR ÖNCE SATIN ALMIŞTIM

Şamil Tayyar, İslahiye’de TOKİ’nin deprem konutlarından adına ev çıkmasıyla ilgili çok fazla eleştiri alınca, ev sahipliğinden feragat ettiğini açıkladı. Tayyar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İyi niyetle, samimiyetle hadiseyi tüm yönleriyle anlattım. Depremde yıkılan ev, aile içindeki ihtiyaç sahiplerinin oturması için bir nevi ‘sığınma evi’ gibi yıllar önce satın aldığım evdi. Çünkü ‘Tayyar’ soyadını taşıyan aileden tek kişinin evi, arsası, bağı, bahçesi yoktu. Babam, kardeşlerim, yeğenlerim ihtiyaca bağlı olarak yıllarca oturdular, depreme bu evde yakalandılar.

Bu kanun kabul edilemez! İnsanlar denek mi olacak ? Bu kanun kabul edilemez! İnsanlar denek mi olacak ?

AH ETTİ

Ev bana ait olduğu ve İslahiye’de başka bir evimiz olmadığı için başvuruyu ben yaptım. Maalesef, kuradan çıkan ve bedeli mukabili satılacak 85 metrekarelik kasaba evi, bir siyasi istismara dönüştü. Haksız da olsa bu istismarın, Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin gayretine gölge düşürmesini, bize gönül veren tek bir dostumuzun bile yüreğinde şüphe oluşmasını istemem. Bu sebeple hak sahipliğinden feragat ettim. Dilerim, konteynırda yaşayan ihtiyaç sahiplerinin ahı da ömür boyu istismarcıların peşini bırakmaz” dedi.