Lokanta ve simitçilere baskın

Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin yoğun olarak kullandığı lokanta, kafe, fastfood, simitçi ve pastaneleri denetledi.

Üniversite Bulvarı ve Yeditepe Mahallesinde bulunan ve öğrencilerin yoğun olarak kullandığı yaklaşık 50 işyerini denetleyen Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, denetim için girilen işyerlerinde işyeri temizliği, gıdaların uygun şartlarda muhafaza edilip edilmediği ve ruhsat kontrollerini yaptı. Uygun kriterleri taşımayan işyerlerine yasal işlem yaparak, denetimlerde normal görülen işyeri sahiplerine de teşekkür etti.

DENETİM ÇOK ÖNEMLİ

Yapılan denetimlerin çok önemli olduğunu kaydeden işyeri sahibi Ergün Salman,“ yapılan denetimler biz işyeri sahipleri içinde çok önemlidir. İşyerimizde yapılan denetimleri müşterilerimizde gördüğü için güvenli gıda tükettiğini görüyor ve gönül rahatlığı ile tüketiyor. Zabıta ekipleri çalıştığı sürece işyerleri hijyene daha çok önem verir ve sağlıklı işletmeler olur. Denetimlerin aralıksız bir şekilde devam etmesini istiyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ