Şükür içindeyiz Şükür içindeyiz

Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyesi ve Türk Kızılay işbirliğiyle geleneksel olarak düzenlenen kan bağışı kampanyası tamamlandı. 27-28 Mayıs tarihleri arasından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen kampanya kapsamında kan veren vatandaşlara spor ayakkabı hediye edildi. 

GENİŞ KATILIM

İki gün süren ’Kan Verelim, Spor Yapalım, Sağlıklı Kalalım’’ sloganıyla bu yıl 14’üncüsü düzenlenen kan bağış kampanyasına vatandaşlara akın etti. Gazianteplilerin yoğun ilgi gösterdiği kampanya kapsamında 164 yatakta vatandaşlardan kan bağışları alındı.

TAHMAZOĞLU HEDEFİNİ AÇIKLAMIŞTI

Kan Bağış Kampanyası kapsamında düzenlenen törende konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 2023 yılında 12 bin 527 ünite kan bağışı toplandığını, bu yıl ise hedeflerinin bu sayıyı geçmek olduğunu dile getirmişti.

13 BİN 127 ÜNİTE KAN BAĞIŞI TOPLANDI

Dün sona eren kampanya kapsamında alınan kan bağış miktarı da belli oldu. Buna göre iki gün süren kampanya kapsamında 13 bin 127 ünite kan bağışı alındı. Bu bağış miktarı ile birlikte Gaziantep’te hastanelerin ihtiyaç duyduğu kan miktarı 2 günde toplandı. 

Editör: Leyla Özekşi Polat