1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Rakamlarla Gaziantep kitapçığı hazır !.
Rakamlarla Gaziantep kitapçığı hazır !.

Rakamlarla Gaziantep kitapçığı hazır !.

Ticaret Odası tarafından Gaziantep'in 2006 yılındaki tüm rakamsal verilerinin yer aldığı "2007 Rakamlarla Gaziantep" kitapçığı hazırlandı. Başkan...

A+A-

Ticaret Odası tarafından Gaziantep'in 2006 yılındaki tüm rakamsal verilerinin yer aldığı "2007 Rakamlarla Gaziantep" kitapçığı hazırlandı. Başkan Mehmet Aslan, "Üretimi belirleyici bir faktör olarak karşımıza çıkan bilginin doğru, düzenli ve istikrarlı bir şekilde toplanıp, kamuoyunun hizmetine sunulması sivil toplum kuruluşlarının en önemli hizmetlerinden bir tanesidir" dedi.

10 YILDIR SÜREKLİ YAYINLANIYOR

Başkan Aslan, Gaziantep'in geleceğine dair doğru stratejilerin belirlenmesi için gerekli olan güvenilir ve tutarlı verilerin elde edilebilmesi amacıyla hazırlanan ve kentte bir önceki yıl kaydedilen gelişmeleri istatistikî verilere göre inceleyen "Rakamlarla Gaziantep" kitapçığının 10 yılı aşkın bir süredir düzenli olarak yayımlandığını söyledi. Aslan, Gaziantep ile ilgili yapılan araştırmalarda bilgi temininde karşılaşılan zorlukların aşılmasına olanak sağlamak amacıyla hazırlanan kitapçıkta, ticaret, sanayi, turizm, sağlık, asayiş ve eğitim gibi konular başta olmak üzere 2006 yılında birçok alanda kaydedilen gelişmelerin incelendiğini ifade etti.

GÜVENİLİR KAYNAK

Her geçen yıl içeriği daha da zenginleştirilip, veri alanı genişletilen Rakamlarla Gaziantep kitapçığının Gaziantep'te güvenilir bir kaynak haline geldiğini dile getiren Başkan Aslan, "Bu kitapçığın sektörel çalışmaların yanı sıra yatırım kararlarında ve geleceğe yönelik planların yapılmasına katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu sebeple kitapçığın hazırlanması aşamasında çalışmalarımıza katkılarını esirgemeyen tüm kurum ve kuruluşların yetkililerine teşekkürü bir borç biliyorum" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.