1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. RAHAT UYU ATAM
RAHAT UYU ATAM

RAHAT UYU ATAM

"Türk milletinin eşsiz evladı Atatürk! Sen ebedi istirahatgâhında rahat uyu. "En büyük eserim." dediğin Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir. Türk Milleti."

A+A-

"10 Kasım 1938'den bugüne seni her zamankinden daha çok özlüyor ve daha iyi anlıyoruz. Ruhun şad olsun."

Türk Milletinin her bir ferdi Atatürk'ün getirdiği ilke ve devrimlerin gönüllü ve azimli birer koruyucusu olmaktan büyük bir onur duymaktadır. "Atatürk yalnız kahraman milletinin büyük bir şefi olmakla kalmamıştır. O, aynı zamanda insanlığın da en büyük evladı olmuştur."

Bugün 10 Kasım…  Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıl dönümü. Bütün hedefi Cumhuriyeti kurmak ve bağımsız Türkiye'yi sağlamak olan Atatürk, bugün saygıyla, sevgiyle, özlemle ve minnetle alınacak. 

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal etmesinin üzerinden tam 83 yıl geçti. Her yıl olduğu gibi bu yılda yurdun dört bir yanında, saatler 9'u 5 geçtiğinde sirenler çalacak ve sonsuzluğa uğurlanan Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu yad edilecek.

TÖREN YAPILACAK

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.. Atatürk’ün vefatının 83. yılında tören yapılacak. Bugün 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda saat 09’da başlayacak törenin ardından Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde anma töreni yapılacak. Ardından Atatürk Anı Müzesi ziyareti yapılacak. 

 GÜL: SAYGIYLA ANIYORUZ

Vali Davut Gül,”Toplumlar kendilerini yönetecek, değişen şartlara uygun stratejiler üretecek bir lidere her zaman ihtiyaç duymuştur. Ancak bazı liderler vardır ki, bir milletin en zor zamanında tarih sahnesine çıkarak O milletin ayağa kalkışına liderlik etmiştir.  Türk İstiklal Mücadelesinin Büyük Önderi, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ü, ebediyete intikalinin 83 .yıl dönümünde rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. Bugün bizler de Büyük Önder Atatürk'ün gösterdiği istikâmet doğrultusunda Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, fikir ve ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını arttırarak, Ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere çıkarma gayreti içerisinde, yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz.”

ŞAHİN: MANEVİ MİRASINA SAHİP ÇIKMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 83’üncü yıl dönümü dolaysıyla bir mesaj yayımladı.  Gazi Mustafa Kemal’in mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmamız gerektiğini, onun “En Büyük Eserim” dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmememizin önemine dikkat çeken Şahin, şöyle devam etti: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk övgüye değer birçok üstün meziyeti şahsında toplamış büyük bir fikir ve devlet adamıdır. İleri görüşlülüğü, irade ve cesareti, azim ve kararlılığı ile de dünya tarihinin unutulmaz komutanları arasında yerini almış, askeri bir dehadır. ’Memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi mirasına sahip çıkmak bugün hepimize düşen ortak görevimizdir.” 

KOÇER: SONSUZA DEK YAŞAYACAK

Ak Parti Milletvekili Nejat Koçer, “  Gazi Mustafa Kemal Atatürk; aziz milletimizin bağımsızlık mücadelesi verdiği en zor dönemde kararlılık, azim ve cesaretle milletine inanmış büyük bir lider, komutan ve devlet adamıdır. O, bağımsızlık uğruna tüm güçlüklere göğüs germiş, yokluk içerisindeki millete umut vermiş, ortaya koyduğu eşsiz mücadele ve kurduğu Cumhuriyetle modern Türkiye’nin mimarı olmuştur. Milletine duyduğu güven, ülkesine olan sevgisi ve inancı ile elde ettiği başarılar; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü , dünyanın takdir ettiği ve saygı duyduğu bir lider yapmıştır. Aziz hatırası milletimizin gönlünde sonsuza dek yaşayacaktır.  Bizler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir." veczine uygun olarak ülkemizin ve milletimizin refah seviyesini arttırmak, huzur ve güven içinde daha müreffeh bir gelecek inşa etmek  için birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışıyoruz. “ 

BAKBAK: ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ 

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. AK Parti Gaziantep Milletvekili Dr. Derya Bakbak, yayınladığı mesajında “Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yılında rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.   Gaziantep Milletvekili Dr. Derya Bakbak mesajının devamında şunları kaydetti: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Onuncu Yıl Nutku’nda ‘Yurdumuzu dünyanın en mâmur ve en medenî memleketleri seviyesine çıkaracağız. Milletimizi en geniş refah vasıta ve kaynaklarına sahip kılacağız. Millî kültürümüzü muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkaracağız’ sözleriyle ifade ettiği hedefe adım adım ilerliyoruz” 

ERDOĞAN: ŞÜKRANLA ANIYORUZ

AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde rahmetle ve şükranla anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk, Tarihte büyük devletler kuran ve yüksek bir medeniyet seviyesine sahip olmuş Türk milletinin büyüklüğüne inanmış ve Türklüğü ile hep gurur duymuştur. Cumhuriyetimiz, milletçe refah ve özgürlüğümüzün en büyük teminatıdır. Çok ağır bedellerle kazanılan Cumhuriyetimizi korumak, sahip çıkmak ve Mustafa Kemal Atatürk’ ün ilkelerini iyi anlamak için bizlere büyük görev düşmektedir. Bu görev Ülke bütünlüğünün korunması için millî birlik ve beraberliğe önem veren, insan hak ve hürriyetlerine saygılı, akılcı, bilimci ve yeniliklere açık, eşitlikçi ve tam bağımsız modern toplum düzeninin oluşmasını sağlayan sorumluluk bilinciyle durmaksızın çalışmaktır.” 

FADILOĞLU: ÖRNEK BİR LİDER

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tarihin akışını değiştirerek yaşadığı çağa damgasını vurmuş, başarıları ile tüm insanlığın saygısını kazanmış bir önderdir” ifadesini kullandı.  Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyetimizin kurucusu, yurdumuzun kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 83. yılında bir kez daha sevgi ve saygıyla anıyoruz. 10 Kasım; Türk milleti için büyük kurtarıcısını anma günü olduğu kadar, sahip olduklarının değerini bilerek Cumhuriyet’in erdemlerine sadakatini ve Atatürk’ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını gösterme günüdür.” 

TAHMAZOĞLU: RAHMETLE ANIYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 83. yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla andığını belirterek, "10 Kasım, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı göstermemiz gereken bir gündür. Bu günde bizlere düşen en büyük görev; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve en büyük eseri Cumhuriyet'i anlamak, Cumhuriyet'in değerlerini her koşulda korumak ve milletimizin çağdaş dünyada saygın bir yer edinebilmesi için, yorulmaksızın gayret etmek ve çalışmaktır” ifadelerini kullandı. 

UÇAR: MİNNETLE ANIYORUZ

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar Kurtuluş Savaşı'nın önderi, ebedi Başkomutan, Cumhuriyetin ve bağımsızlığın mimarı Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin 83'ncü yıl dönümünde saygı, minnet ve özlemle andığını belirtti. Uçar, “ Kurtuluş Savaşı’nın önderi, ebedi Başkomutanımız, Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın mimarı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 83. yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle anıyorum. Gençlik yıllarından itibaren demokrasi düşüyle hareket eden, özgürlük ve bağımsızlığı karakter edinen Büyük Önder Atatürk, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırma mücadelesi verdiğimiz bugünlere de ışık tutmaktadır” dedi. 

ŞİMŞEK: ÖRNEK BİR DEVLET ADAMI

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşadığı çağa damga vuran örnek bir komutan ve büyük bir devlet adamı olduğunu söyledi.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 83. yıldönümünde özlem, saygı ve rahmetle andıklarını belirten Gaziantep OSB Başkanı Cengiz Şimşek, "Atatürk'ün bizlere bıraktığı Cumhuriyetimizi daha ileri seviyelere taşımak amacıyla daha fazla çalışmaya devam edeceğiz" dedi. Şimşek, “Sanayiciler olarak, Atatürk'ün, 'Siyasi, askeri zaferler ne kadar büyük olurlarsa olsunlar, ekonomik zaferlerle taçlandırılmazlarsa meydana gelen zaferler devamlı olamaz, az zamanda söner.' özdeyişini kendimize rehber edinerek tüm gücümüzle çalışmaya, üretmeye ve ülke kalkınmasına katkı sağlamaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'nde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan için canlarını veren tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun."

 GTO: 1000 YIL GEÇSE DE UNUTMAYACAĞIZ

Ticaret Odası Başkanı M. Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. GTO Başkanları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti için vazgeçilmez bir değer olduğunu ve yaşadığı hayata sığdırdıklarıyla tüm dünyaya örnek olduğunu belirtti. Aramızdan ayrılışının 83'üncü yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü derin bir özlemle andıklarını belirten GTO Başkanları, “1000 yıl geçse de unutulmayacak adın, unutulmayacak yaptıkların.” diyerek şunları söyledi: “Tüm umutların tükendiği anda güneş gibi doğan ve umutsuzluğu umuda, karanlığı aydınlığa dönüştüren karakterler vardır… Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk de Türk milletinin güneşi, gelecek umudu, hayallerinin mimarıdır. Tüm dünyanın gıpta ettiği, adını ve yaptıklarını andığı bir lider her millete nasip olmaz. Biz Türk milleti olarak çok şanslıyız. Dört bir yanımız düşmanla çevriliyken, esaret altına alınmaya çalışılırken ‘Kurtuluş’a ışık tutan bir lidere sahip olduğumuz için” 

GTB: RAHMETLE ANIYORUZ

Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, İstiklal mücadelesinin baş komutanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, tüm dünya milletlerinin sevgi, saygı ve takdirini kazanmış büyük bir fikir ve devlet adamı olduğunu belirten GTB Başkanları, mesajda şu ifadelere yer verdi:  “Tarih sayfalarından silinmek istenen bir ulusun; azim, cesaret ve kararlılıkla küllerinden yeniden doğmasına önderlik eden, kurtuluş destanını tarihe altın harflerle yazdıran Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 83’üncü yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sonsuz vatan sevgisi ve bu uğurda verdiği kutlu mücadeleyle sadece Türk Milletinin değil, aynı zamanda tüm dünya milletlerinin de ebedi sevgi ve saygısına mazhar olmuş örnek bir kişiliktir.”

ÇELİKTÜRK: YOLUMUZU AYDINLATMAYA DEVAM EDİYOR

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, 10 Kasım Atatürk'ün ebediyete intikalinin 83. yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.  Başkan Gökhan Çeliktürk mesajında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının yıldönümünde büyük bir özlem, şükran ve minnetle andıklarını söyledi. "Atatürk'ü anmak, O'nun 'En büyük eserim' dediği Cumhuriyet'e sahip çıkmakla olur" diyen İMO Başkanı Çeliktürk, şöyle devam etti: "Tüm dünyanın saygısını kazanmış olan Kurtuluş Savaşımızın önderi, büyük bir asker ve devlet adamı olan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının üzerinden 83 yıl geçmesine rağmen onun ilkeleri, devrimleri ve düşüncelerinin önemi her geçen gün daha iyi anlaşılmakta ve yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Atalarımızın canları ve kanları pahasına kurduğu Cumhuriyeti korumak, geliştirmek ve Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine çıkararak ebediyen yaşatmak hepimizin en büyük görevidir.” 

KAPLAN: SAHİP ÇIKACAĞIZ

 Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Halı Sektör Kurulu Başkanı Salahattin Kaplan, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 83’nci yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 83’nci yıldönümünde özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz.” dedi. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün, muzaffer bir komutan, büyük bir devlet adamı ve dünyanın saygı duyduğu bir lider olduğunu belirten Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Halı Sektör Kurulu Başkanı Salahattin Kaplan, yayımladığı yazılı mesajında şunları kaydetti: “Şanlı tarihimizin en önemli kilometre taşlarından birisi olan Kurtuluş Savaşımızın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetimizin kuruluşuna önderlik yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 83’nci yıldönümünde özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz.” 

ÇIKMAZ: MİNNETLE ANIYORUZ

Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mehmet Çıkmaz,Atatürk'ü vefatının yıldönümünde rahmet ve minnetle anıklarını belirterek, şunları söyledi: "19 Mayıs 1919'da Samsun'da yaktığı kurtuluş meşalesi ile milletimizin bağımsızlığına ve özgürlüğüne olan tehditleri yok ederek Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Mustafa Kemal Atatürk, devlet adamlığı ve askeri yetenekleri ile çağının en önemli liderlerinden birisidir. Atatürk'ün gençlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti bugün dünyada söz sahibi devletler arasındaki yerini almıştır.” 

KİLECİ: HER GÜN ŞÜKRANLA ANIYORUZ

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, Atatürk'ün vefatının 83. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin yıldönümünde saygı, rahmet ve özlemle anıyorum." dedi. Atatürk, dünya tarihinin gördüğü en kıymetli şahsiyetlerden biridir diyen Kileci mesajında; “Tarihin her döneminde hür yaşamış olan milletimizi tarih sahnesinden çekilmeye zorlayanlar, Atatürk'ün önderliğinde başlatılan istiklal mücadelemizle hüsrana uğratılmıştır. “Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” diyerek milletimizin içindeki mücadeleci ruhu harekete geçiren Atatürk, bugün ve Cumhuriyetin yaşadığı her gün şükranla anılacaktır." şeklinde konuştu. 

YETKİN: FİKİRLERİ SONSUZA DEK YAŞAYACAK

Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ergun Yetkin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 83. yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.  Başkan Yetkin mesajında, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü özlem, şükran ve rahmetle andıklarını söyledi. Yetkin, "Birinci Dünya Savaşı sonrası yurdumuzu işgal eden güçlere karşı Kurtuluş Savaşı'na önderlik ederek bağımsızlığımızın ve millet egemenliğinin sembolü olan çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fikirleri ve ideallerinin önemini günümüzde de koruması O'nun çağının en büyük liderlerinden birisi olduğunun göstergesidir. Muzaffer bir komutan ve büyük bir devlet adamı olan Atatürk'ün, 'En büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizi korumak, güçlendirmek ve sonsuza kadar yaşatmak milletimizin her ferdinin en öncelikli görevidir. “ 

ANKA: ESERLERİNİ YAŞATACAĞIZ

Gaziantep Özel ANKA Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Sofuoğlu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 83. yıldönümünde minnet, özlem ve şükranla andıklarını söyledi.   Sofuoğlu,10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  fikir ve eserleriyle yaşadığı dönemin ötesine damga vuran,  bugün de ileri görüşlülüğü ve söylevleriyle Türk Milletinin yolunu aydınlatmaya devam eden eşsiz bir komutan ve dahi bir yönetici olduğunu dile getirdi.  

AHMET KAPLAN: ŞÜKRANLA ANIYORUZ

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Ahmet Kaplan, “”Atatürk'ün önderliğinde başlatılan ve büyük bir kahramanlık destanı olan Kurtuluş Savaşının ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti milletimizin ortak eseridir. Atatürk, milletimizin azim, kararlılık, fedakarlık ve cesaretinin ürünü olan Cumhuriyetimizi gençlere emanet etmiştir. Gençlerimizin Cumhuriyeti korumak ve ilelebet yaşatmak için her türlü fedakarlığı yapacağına olan inancımız tamdır. Milletimizin çaba ve gayretleri sonucu bugün bölgesinde ve dünyada gerek ekonomik, gerekse de siyasal anlamda önemli bir güç olan Türkiye Cumhuriyeti, dünyanın dört bir tarafındaki mazlum milletlerin umudu haline gelmiştir. Bizlere emanet edilen Cumhuriyeti, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da tüm gücümüzle çalışmaya, üretmeye ve ihracat yapmaya devam edeceğiz. “ 

KİLECİ: YOLUNDAN YÜRÜYECEĞİZ

 SANKO Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Dr. Sermet Kileci, Atatürk'ün 83. ölüm yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı. 

Dr. Kileci, mesajında, "Mustafa Kemal Atatürk, milleti ve silah arkadaşları ile birlikte en zor şartlarda verdiği destansı mücadeleyle, tüm dünyanın takdirini kazanmış büyük bir liderdir” diyen Dr. Kileci, “Savaş meydanlarındakini mücadelesini, sanayi, eğitim, bilim, kültür, sanat alanlarında yaşamı boyunca sürdüren Büyük Önder’imiz, milletimizin refahı, birlik ve beraberliği kadar çağdaş uygarlık seviyesinde ulaşması için her türlü fedakarlığı da göstermiştir. Ona layık evlatlar olarak, yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak. Büyük Atamızın ebediyete intikalinin 83’üncü yılında aydınlattığı yolda hiç durmadan yürüyeceğimize bir kez daha ant içiyor, saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı. 

DAĞLI: SONSUZA DEK YAŞAYACAK

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83’üncü yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.  Prof. Dr. Dağlı, mesajında Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bizim milletimiz vatanı için hürriyeti ve egemenliği için fedakar bir halktır” sözünü hatırlatan Dağlı, “Kendini milletinden ayrı düşünmeyen, çocukla çocuk, gençle genç, yaşlıyla yaşlı olan, kadınıyla erkeğiyle bu milleti bir bütün gören ve ay yıldızlı bayrağımız altında insanca yaşama onurunu bizlere armağan eden Büyük Komutan için söyleyecek sözlerin yetersizliğini bir kez daha derinden hissediyoruz” ifadelerini kullandı. 

YILDIRIM: ÖRNEK BİR DEVLET ADAMI 

Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği (ASİD) Genel Başkanı Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, Atatürk'ü ölümünün 83 yıl dönümünde yayımladığı mesaj ile andı.  SANKO Üniversitesi Genel Sekreteri de olan Dr. Yıldırım, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Türkiye Cumhuriyeti’ni, bağımsızlık ve milli egemenlik bilinciyle kuran Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm ülkelere ve milletlere örnek olan büyük bir asker ve devlet adamıdır” ifadelerini kullandı. 

ÜNVERDİ: YOL GÖSTERİCİMİZ

Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 83’üncü yıl dönümünde saygı, rahmet ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı. GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Mustafa Kemal Atatürk’ü yayımladığı yazılı mesajla andı. Büyük Önder Atatürk’ün yaşamı boyunca verdiği mücadele, bıraktığı değerler ve örnek yaşamının sonraki kuşaklara aktarılması gereken en büyük sorumluluk olduğunu kaydeden Başkan Ünverdi, mesajında, “Milli mücadele ile aziz milletimizin küllerinden yeniden doğuşuna önderlik eden ve gösterdiği yüksek irade ile tam bağımsız Türkiye’yi milletimize armağan eden Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamak, yaşamak ve yaşatmak en büyük görevimizdir*

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum