1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. PROJEDE REKORA KOŞUYOR
PROJEDE REKORA KOŞUYOR

PROJEDE REKORA KOŞUYOR

Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi tarafından 2009 yılında projelendirilen ve İşkur Gaziantep İl Müdürlüğü ortaklığıyla yürütülen 'Ülkeme katkı için engelli değilim istihdam projesi" rekora koşuyor.

A+A-

 8. kez yürütülmesine kararı verilen ’Ülkeme Katkı İçin Engelli Değilim’ projesi için imzalar atıldı.

Engelli istihdamında önemli bir yol aldıklarını söyleyen Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesİ Başkanı Hulusi Kalender, "Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işyerlerinden kesilen 22/05/2003 tarih ve 4857 sayılı İş kanunu’nun 101. maddesi uyarınca tahsil edilen idari para cezalarının kullanımı hakkında karar vermeye yetkili komisyonun onaylamasıyla ,Gaziantep İş Kurumu İl Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz  'Ülkeme katkı için engelli değilim istihdam projesi" ,Engelli İstihdam projesinin kabulu için teşekkür ederiz" dedi. 

SAYI ARTACAK

Kalender, "Engellilerin işgücü piyasasındaki durumlarına bakıldığında, Dünya genelinde, Türkiye’de İşgücüne katılım oranları, istihdam oranları çok düşük seviyelerde olduğu görülmektedir. Nüfusun önemli bir kısmını oluşturan engelli bireylerin topluma diğer vatandaşlarla eşit bir şekilde katılmalarının önünde en önemli sorunlardan bir tanesini istihdamdır. Herhangi bir işgücünde aktif olarak bulunamayan  ve bu sorunu yaşayan dezavantajlı olan engelli bireyi  değil aynı zamanda ailesini ve yakın çevresini de ekonomik, sosyal ve psikolojik yönden etkileyen bir sorundur.Sekizinci dönem uygulamaya konulacak sürdürülebilir projemizle kentimizde engelli istihdamı ile engelli bireylerimize, Gaziantep İşkur İl Müdürlüğünün desteğiyle, iş bulmada ,işe yerleştirmede ulaşım,muhatap alınmama ,mesleki yetersizlik,dezavantajları ortadan kaldırmaktayız. Geçtiğimiz Geçtiğimiz yedi dönem sonucunda 5890 engelli bireyleri işyerlerine taşıyarak ve bire bir .görüşme sağlayarak 1622 engellimizi istihdam etmiştik.Sekizinci dönemde bu sayıyı artıracak çalışmalar yapacağız.Bu proje İstihdam kenti Gaziantep’e yakışmıştır. Örnek bir projedir." şeklinde konuştu.

EKİN: GERÇEKÇİ BİR PROJE

Projenin 7  yıldan bu yana, Gaziantep ilinde sürdürülebilir gerçekçi bir proje olarak gördüğünü belirten Gaziantep İş-Kur İl Müdürü Sıraç Ekin, ‘Engelli istihdamının dezavantajlı kesimlerin, özel politika gerektiren kesimlerin, İş-Kur il Müdürlüğü olarak  bu kesime çok hassasiyet veriyoruz ve gösteriyoruz. Amaç projenin adında olduğu gibi 'Ülkeme katkı için engelli değilim istihdam projesi" ülkeme katkı için hizmet eden bir proje, dolayısıyla bu projenin bizim nezdimizde değeri çok büyüktür” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.