Sınavlara hazırlık kurslarının yanı sıra mesleki kurslarına devam eden GASMEK’in Necip Fazıl Kısakürek Merkezi’nde açılan 3 Boyutlu Tasarım Atölyesi, kursiyerlerin okullardan alınan teknik eğitim bilgilere paralel olarak pratik imkanı sağlarken ayrıca personel istihdamına katkı sağlamayı amaçlıyor. Kurslar yeni üretim süreçlerinde gerekli mesleki bilgi, beceri ve makine tecrübesini kazandırıyor

Meslek lisesi, meslek yüksek okulu, üniversite mezun veya öğrencileri başta olmak üzere bütün vatandaşlara açık olan eğitimler, 2 ile 8 ay arasında sürüyor. Tamamen ücretsiz olan eğitimlerde Endüstri 4.0 kavramı ile sanayi şehri olan Gaziantep'in dijital dönüşümü, yeni üretim süreçleri için gerekli olan mesleki bilgi, beceri ve makine tecrübesini kazandırıyor. Teknik çizim, bilgisayarda 2 boyutlu çizim AutoCad, bilgisayarda 3 boyutlu tasarım Solidworks, Fusion360, ArtCam, Mach3, PhotoShop, Corel Draw, İllüstratör gibi bilgisayar çizim, üretim ve grafik programların eğitiminin verildiği kursta ayrıca CNC Router, Lazer CNC, 3 boyut yazıcı, plastik enjeksiyon kalıp makinesi gibi makine ve ekipmanları kullanarak tecrübe kazandırıyor.

Kuantum fiziği ve din konferansı Kuantum fiziği ve din konferansı

Eğitimler sonunda kursiyerler çalışma ve üretim hayatında tecrübe sahibi olarak istihdam imkanı bulabildiği gibi girişimcilik ile kendi üretim merkezlerinde açabilecek mesleki yeterlilik seviyesine çıkıyorlar.