Karagümrük maçı ve alınan üç gollü galibiyet takım olduğumuzun sinyalini veriyordu. Bir haftalık ara sonrası Kalyon Stadyumunda ligin ateş hattında olan Pendikspor’u konuk ederken galibiyetten oldukça emindik. 

Ancak evdesi hesap çarşıya uymadı. Kazanıyorsun nasıl olsa 2 farkı yakaladık hesabı yaparken ikinci yarıda uyanan ve dengeleri bozan Pendikspor üç dakika içinde attığı iki gollü tribünleri şok ediyordu. 

İlk golü penaltı atışından Erencan fileleri yolluyordu maçı bırakmadı arkasından savunmanın hatasından beraberliği yakaladılar. 

Bu kezde galibiyet için saldırdılar. Pozisyonlar da buldular bu kez Gaziantep FK beraberliğe razı oluyordu. Önceki haftalarda Adana Demirspor maçının adeta tekrarını yaşadık. 2-0 olan skoru koruyamadık arka arkaya gelen gollerle iki puanı Kalyon’da bırakmıştık. 

Kazanıp kaderine itecektik ama şimdiki Pendikspor’a umut verdik, moral verdik. Yine kaleci Nita’ya çok iş düştü ama iki gole engel olamadı. Kısaca azimli başlıyorlar, goller buluyorlar ama bir anda değişime engel olamıyorlar. Bunun adına ciddiyezsizlik, disiplinsizlik derler. 

Bu tip rakiplere sahanda puan verirsen gelecek haftalarda o takımların durumuna düşeriz. Ligin ikinci yarısında Süper Ligin havası daha da değişecek, takımlar güçlenecek. Oyunun geneline baktığımızda maçın hakkı beraberlikti ancak yine kazanmaya yakındın, iki puanı kolay bıraktık.