1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Parklarda denetimler artıyor
Parklarda denetimler artıyor

Parklarda denetimler artıyor

“Akıllı Şehirler” kapsamında devreye soktuğu “Güvenli Park” Projesi ile yakaladığı vaka tespit hızını, orman, park, bahçe ve mesire alanlarında görev yapan özel güvenlik görevlilerine sağladığı scooter ve ATV motosikletlerle müdahalede de gösterecek.

A+A-

Büyükşehir Belediyesi, “Akıllı Şehirler” kapsamında devreye soktuğu “Güvenli Park” Projesi ile yakaladığı vaka tespit hızını, orman, park, bahçe ve mesire alanlarında görev yapan özel güvenlik görevlilerine sağladığı scooter ve ATV motosikletlerle müdahalede de gösterecek.

Bu kapsamda halkın yoğun şekilde kullandığı kent ormanları ve mesire alanlarında çalışan devriye ve özel güvenlik görevlilerinin coğrafik nedenlerle karşılaştıkları zorlukları bertaraf etmek, parklarda hareket ve hız kazanmak amacıyla ekiplere yeni araç desteklerinde bulunuldu. Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından 8 adet elektrikli scooter ve 4 adet ATV motosikleti ilk etapta kullanıma sunuldu.

PARKLARDA ÇALIŞMA BAŞLADI

Dağlık ve engebeli arazi şartlarında sorunsuz göreve devam edebilmelerini sağlamak, asayişin kontrolünü kolaylaştırmak amacıyla kullanıma sunulan 4 adet ATV motosikleti, Erikçe Kent Ormanı, Burç Ormanı ve Alleben Göleti’nde kullanacaklar. Ayrıca kent merkezinde bulunan park, bahçe ve yeşil alanlarda görev yapan güvenlik görevlilerinin devriye hizmetlerini daha hızlı ve verimli yapabilmesi için sıfır emisyonlu çevre dostu elektrikli scooterlardan da yararlanılacak. Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet verdiği İstasyon Parkı, Fıstık Parkı, Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi, Celal Doğan Parkı, Düztepe Kültür Parkı, Hayvanat Bahçesi ve Tüfekçi Yusuf Parklarında mesai yapan güvenlik görevlileri elektrikli scooterlarla hareket edecek.

HALKIN HUZURU ÇOK ÖNEMLİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, en önemli kısmın her zaman yetişmiş insan gücü olduğunu vurgulayarak, “Şehirdeki huzuru, barışı, kardeşliği tesis etmenin yolu, eğitimden ve denetimden geçiyor. Bizim zabıtamızın, güvenlik güçlerimizin, bu konuda olağanüstü bir gayreti var. Çalışan kardeşlerimizi bu anlamda sürekli eğitiyoruz. Şehrin huzurunu, barışı sağlamak için. Bir taraftan da, bu iş donanım ve araç gereç meselesi. Bizim yaklaşık bir ay önce özellikle parklarımızda, akıllı park dediğimiz sisteme geçmiştik" dedi. 

GÜÇ KATACAK

Şahin, "Parktaki huzuru, barışı sağlamak, güvenliği tesis etmek, çocuğu, kadını, aileyi korumak için. O çalışırken bugün başka bir şey daha yaptık. Bugün gördüğünüz scooterlar, özellikle bu işin başındaki arkadaşlarımızın, hızlı ulaşımı için, daha güçlü denetimi için, onlara güç katacak ve bu çeşitlilik onların, vatandaşın memnuniyetini ve yaşam kalitesini arttıracak. ATV’ler ise özellikle parklarımız ve ormanlarımızda çok hızlı bir müdahale gerekiyorsa, çalışan kardeşlerimizin olay yerine hızlı ulaşması veya güçlü bir saha denetimini yapması ile ilgili de bu cihazlar alındı. Yani her geçen gün, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ni hem ekibiyle, hem araç gereçleriyle, hem eğitimi ile kuvvetlendiriyoruz. Amacımız ve muradımız halkımızın huzuru, kardeşliği, sağlığı ve mutluluğu. İşin sonunda, her şey onlar için” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.